in

Kdo vede v konzumaci kávy, vína a piva? Češi (ne)zklamali!

pixabay.com pixabay.com pixabay.com
Reklama

Přemýšleli jste někdy nad tím, která ze zemí z celého světa vypije nejvíce kávy? A co takové víno nebo pivo? Naštěstí někdo pouhé dohady podložil fakty a dokonce a tak se nyní spolu můžeme podívat na krásně zpracované interaktivní grafy ruku v ruce s časem. Jste zvědaví?

Jako první graf tu máme, která ze zemí se může pyšnit nejvyšší spotřebou kávy. Jak víme, kofein pomáhá po ránu snad úplně nám všem, ale i tak se najdou země, kde je kávu pijí denně v průměru doslova po kýblech.

Ze začátku nám hned v čele animace stojí Švédsko, Dánsko, Island a Finsko, které se tam neustále prohazují. Poté se na pár let z této čtveřice dostane do vedení Finsko, ale ani to nemá dlouhé trvání. Největší zvrat dojde až v roce 2004-2007, kdy se do vedení dostane Lucembursko, kde i zůstává do dnešního dne.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gozhda (@gozhda_stats)


Ve druhém grafu můžeme vidět vývoj oblíbenosti vína, v jehož čela samozřejmě najdeme Francii, Itálii a Portugalsko, které mezi sebe až do roku 1976 nepustí nikoho jiného. Vzápětí se tam tak objeví státy jako Argentina nebo dokonce Slovinsko. I když následující roky vypadají poněkud divoce, opět se v čele objeví svatá trojice – Portugalsko, Francie a Itálie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gozhda (@gozhda_stats)

A do třetice všeho dobrého a zlého, tu máme naše oblíbené pivo. V tomto případě je nám asi už všem jasné, kdo tomuto grafu bude jasně panovat. Budete ale překvapeni, že ne vždy se Česko nacházelo ve vedení. Vlastně tam můžeme na okamžik vidět například Belgii, Německo nebo dokonce Irsko.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gozhda (@gozhda_stats)

V některých případech jsme vážně až do poslední chvíle nevěděli, jaké to pořadí nakonec bude. Upřímně nás nejvíce překvapila káva. Zato u piva jsme na 100% věděli, že jsme na světě jasnými vítězi. Ještě aby ne, když je naše pivo jedním z nejlepší!

Čerpali jsme z Instagram.com

Reklama