in

Jak to tedy je?! 12 konspiračních TEORIÍ, které vyvolaly nemalý ROZRUCH.

Zdroj : adme.ru
Reklama

Dění se ve světě mění rychlým tempem, každý den se najdou nové objevy a neustále se vyvíjejí nové výhody a vymoženosti civilizace. Ale bez ohledu na to, jak dynamický je život, zůstává jedna věc za všech okolností nezměněna: vášeň pro vše záhadné, nejednoznačné a také kolektivní nevědomí, které vyvolalo mnoho předpokladů z oblasti konspirační teologie. Tak co? Které teorii věříte, a která vám už přijde jako moc přehnaná?

1. Paul Walker zemřel kvůli vládě.

Hvězda filmové série „Rychle a zběsile“ zemřela v roce 2013 při dopravní nehodě. Ve stejném roce se na jednom ze zpravodajských serverů objevil článek, který zmínil zvláštní kuriozitu. Ukázalo se, že Paul věděl, že Americká vláda pod záminkou humanitární pomoci zásobovala Filipíny postižené tajfunem drogami a antikoncepcí, jenž byly v tomto státě zakázány. Zrodila se tedy teorie, že úřady eliminovaly Walkera, aby nemohl říci světu pravdu.

Zdroj : adme.ru

2.  #10yearschallenge není jen nostalgický flash.

Dokonce i v tak nevinné zábavě viděli konspirační teorii. Předpokládá se, že #10yearschallenge je projekt, který je navržen tak, aby vytvořil databázi pro předpovídání změn souvisejících s věkem pomocí umělé inteligence. Předpokládá se, že projekt zahájil Facebook. Kdo by taky nevyužil tolika volně dostupných dat.

3. Nafingovaná dopravní nehoda.

Princezna se chtěla oženit s muslimským Dodim Al-Fayedem a byla připravena přijmout víru budoucího manžela. Podle svědectví Dodiho otce Mohammeda také Diana čekala dítě a tak byla uspořádána dopravní nehoda, která zabránila narození dítěte.

Zdroj : adme.ru

4. Steve Jobs svou smrt předstíral.

Na webové stránce Reddit se nedávno objevila fotografie zachycující osobu připomínající zakladatele společnosti Apple. Titulek zní: „Steve Jobs se skrývá v Egyptě po nahrání své smrti.“ Mnoho uživatelů tomu věřilo a okomentovalo obrázek na základě faktů: Jobsova láska k Egyptu a místní jednoduchý způsob života. Někdo také připomněl, že Steveův otec je Syřan, takže svým charakteristickým vzhledem by se snadno ztratil mezi místními obyvateli.

Zdroj : adme.ru

5. CIA přispěla k rozvoji rakoviny u Boba Marleyho.

Podle této teorie CIA obtěžovala Boba Marleyho kvůli jeho ideologickým názorům. Úředníci v trestním řízení se obávali, že kdyžby se každý, kdo miloval Boba, stal prezidentem Jamajky, seznam amerických nepřátel by byl doplněn dalšími komunistickými zeměmi. Karl Colby, syn ředitele CIA Williama Colbyho, údajně daroval Marleymu kovbojské boty s radioaktivním měděným drátem, které způsobily rakovinu a tím se jej zbavili.

Zdroj : adme.ru
Reklama

6. Madonna – matka Lady Gaga.

Podobnost dvou hvězd je nepopiratelná a jedna je často obviňována z napodobování té druhé. Od způsobu provedení představení, po kostýmy a někdy také podezření z plagiátorství. Objevil se senzační příběh, ve kterém Madona porodila dítě, které dala do péče svému příteli. Naštěstí šlo jen o aprílový vtípek. Je pravda, že při procházení archivů specialista na genealogii Chris Child dospěl k závěru, že Madonna a Lady Gaga jsou opravdu příbuzné, ale velmi vzdálené – z 9. kolene.

Zdroj : adme.ru

7. Denverské mezinárodní letiště stojí nad podzemním městem, kde sedí světová vláda.

Toto místo je zahaleno tajemstvím a záhadami od samého počátku své existence. V roce 1995, když byla stavba postavena, bylo velké letiště v Stapletonu uzavřeno a to až celkem násilným způsobem. Mezi argumenty ve prospěch vytvoření nového letiště byl větší výkon a lepší technické vybavení. Jediné co se však změnilo, byly opravdu vysoké náklady na stavbu.

Zdroj : adme.ru

8. V 19.století došlo k jaderné válce.

Nejběžnějším důkazem je tzv. „Rok bez léta“ – 1816. Je také známý jako „malá doba ledová“. Tento rok vyšel v historii jako ten nejchladnější od doby, kdy se začalo dokumentovat počasí. Na poloostrově Sumbawa došlo k výbuchu sopky Tambora. Masivní vypuštění popela do atmosféry vyvolalo účinek sopečné zimy na severní polokouli. Podobný účinek, nazývaný jaderná zima, mohl být způsoben hypotetickou jadernou válkou. A tato verze se zdá být důvěryhodnější, protože výbuch sopky na jih od rovníku by měl ovlivnit pouze klima severní polokoule a ne té jižní.

Zdroj : adme.ru

9.  V důsledku jaderných výbuchů se v Rusku objevila kulatá jezera.

Další teorie jaderné války je spojena s velkým počtem dokonale kulatých jezer v Rusku, která se objevila na konci 18. a na počátku 19.století. Takové pravidelné tvary mohly být vytvořeny v důsledku vyhazování půdy z nálevky jaderného výbuchu. A hladina vody v Mrtvém jezeře nedaleko Penzy je mnohem vyšší než hladina sousedních řek, což také svědčí pro tuto verzi. Také teoretici o spiknutí zmiňují současný stav lesů země, ve kterých není jediný strom starší než 200 let. Předpokládá se, že lesy vyhořely v důsledku jaderných útoků. Kromě toho jsou jako příklady stejné teorie citovány fotografie ruských měst z poloviny 19. století. Na těchto ulicích nejsou prakticky žádní lidé, což svědčí o hromadné smrti obyvatelstva při atomových požárech.

Zdroj : adme.ru

10. John F. Kennedy terčem CIA.

Jedna verze atentátu na Kennedyho je spojena s americkou vojenskou operací z roku 1961 v Cochinos Bay, jejímž cílem bylo svrhnout vládu Fidela Castra na Kubě. Předpokládá se, že tato operace byla ve skutečnosti příkazem CIA. Poté, co kubánské jednotky útok úspěšně odrazily, zpravodajské oddělení společně s armádou vyvinuly tlak na amerického prezidenta a požadovaly, aby americké jednotky byly vyslány na Kubu a svrhly Castra. Ale John připustil porážku, čímž záskal „černou značku“ od CIA.

Zdroj : adme.ru

11. Mudrci Sionu vymysleli plán na převzetí světa.

Protokoly starších Sionů , které jsou považovány za jasně falešné, jsou sbírka projevů účastníků tajného setkání židovských vůdců. Z obsahu je zřejmé, že se vylíhly plány na převzetí světa a pokusily se podkopat ekonomiku a sociální strukturu. Nebylo možné zjistit totožnost žádného z mudrců, ale realita pozdního 19. a začátek 20.století je v textu snadno odhadnuta. „Protokoly“ byly mnohokrát přetištěny a přecházely z ruky do ruky a dokonce ovlivnily i Hitlera.

Zdroj : adme.ru

12. Očkování není ničím jiným než tajným biologickým útokem.

Zastánci této teorie se domnívají, že proti nám jsou vedeny biologické útoky pod rouškou očkování, což se rovná cynickým experimentům na lidech. Je tak využívána vysoká úroveň zdravotní péče. Ze začátku bylo lidí proti očkování více než dost. Časem se ale tento postoj lidem vymluvil.

Zdroj : adme.ru

Reklama