in

Jak poznat, že vám někdo lže? Tyto FBI triky vám pomohou!

pixabay.com
Reklama

Kdo by nechtěl mít schopnost rozeznat, kdy vám někdo říká samé lži? V dnešní době plné složitých mezilidských vztahů je schopnost rozpoznat lži nesmírně cenná. Naštěstí existuje odborník, který nás může zasvětit do tajů toho, jak to zavčasu odhalit.

Scott Taylor, odborník na řeč těla s 30letou kariérou v oblasti bezpečnosti a zkušenostmi z práce s FBI, nám odkrývá několik klíčových náznaků, které mohou prozradit lháře. Jeho výzkum zaměřený na mikro výrazy obličeje, detekci podvodů a analýzu slov a výroků ho vybavil schopnostmi, které by měl každý znalec odhalování lží závidět.

Jedním z nejzřetelnějších znaků, které nás mohou varovat, je rychlé mrkání. Scott Taylor vysvětluje, že když člověk lže, jeho frekvence mrkání může stoupnout. Tento detail, který by mohl být běžně přehlížen, může být klíčem k odhalení neúplné pravdy.

pixabay.com

Dalším indikátorem lži je olizování rtů. Podle Taylora je toto chování způsobeno uvolňováním stresového hormonu kortizolu, který může zpomalit tvorbu slin a zanechat ústa suchá. Pokud si tedy všimnete, že váš společník sebemenších příznaků sucha v ústech, může to být signál, že neříká pravdu.

A co těžké polykání? Ano, i toto chování může prozradit lháře. Když je člověk pod stresovým tlakem, polykání může být obtížné, což může být dalším indikátorem neúplné pravdy.

Další znaky, které bychom měli sledovat, zahrnují ochranu určitých částí těla, příliš přesvědčivá řeč, změna pohybů očí a mnoho dalšího.

Takže pokud máte podezření, že vám někdo lže, pozorujte jeho tělesné signály a možná budete překvapeni, co všechno se dá odhalit pouhým pozorováním. Díky Scottu Taylorovi a jeho odbornému výcviku získáváme nástroje, které nám umožňují být v každé situaci o krok napřed.

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama