in

FattyPillow: „Nacházím se v NEJHORŠÍM období svýho ŽIVOTA.“

instagram.com instagram.com
Reklama

FattyPillow také dříve přezdívaný Tlustej Kárl, vlastním jménem Karel Sivák. Je známý český youtuber, streamer a především tím, že baví lidi. Sám to však neměl a doteď nemá ve svém životě jednoduché. Dlouhodobě bojuje se svou psychikou a také s nadváhou. Kila se mu zhubnout podařila, i když to nebylo jednoduché, avšak dát dohromady hlavu bude ještě běh na dlouhou trať.

O svých psychických problémech nemluví ve videích často, ale párkrát už se to stalo. Zhruba před rokem vyšlo video s názvem ANTIDEPRESIVA, kde vysvětloval, jak se u něj psychické trápení kdysi poprvé projevilo. Vše nejspíš začalo, když mu v 8 letech zemřel táta. O pár let později na sobě začal pozorovat, že se něco děje. Jednoho dne začal mít pocit, že když něco nezkontroluje nebo neudělá znova, stane se něco špatného. Vysvětloval to na příkladu neustálé kontroly vypnutého plynu na sporáku.

Chování, které popisoval je tzv. OCD – Obsedantně kompulsivní porucha, která trápí řadu lidí. Ve většině případů je léčitelná terapií v kombinaci s antidepresivy. I když mu léky částečně pomohly, nechtěl na nich být závislý celý život. Po vysazení se za 3 dny začalo objevovat cukání v nohách a motání hlavy. Bral proto léky dál. Sám přiznává, že vysadit léky ze dne na den bez vědomí lékaře se nemá.

 

 

Přesto video, které má název „DEPRESE?“, které FattyPillow vydal asi před měsícem má trochu jiný formát. Je z něj cítit, že to, co nyní Fatty prožívá, je opravdu to nejhorší období v jeho životě. Nesděluje v něm příliš mnoho detailů. A nechce ani lítost. Rozhodl se video zveřejnit hlavně proto, aby mohlo pomoct lidem, kteří se potýkají s něčím podobným. Aby věděli, že v tom nejsou sami. Aby je podpořil v tom, že mít psychické problémy a jít za psychologem nebo psychiatrem, není ostuda.

Jak ve videu přiznává, jeho problém není na povrchu. Celkově se mu daří, jeho mamince taky, navíc má i milující přítelkyni. Problém je někde uvnitř v jeho hlavě. Ta mu ani na vteřinu nedá vydechnout, i když ji už občas prosí, aby toho nechala. Hrozně rád by si jel užít dovolenou, nic neřešil, nebo si jen tak sedl k táboráku a odpočíval. Ale nejde to. Kdekoli je, všude ho provází neustávající úzkost a deprese.

Když opět vysadil léky, tentokrát na 3 měsíce, tak se to opět dost zhoršilo. Nakonec léky změnil a začal docházet na terapie. Jeho stav se zatím moc nelepší, ale sám ví, že to chce více času. Jeho hlava mu však ani na hodinu nedá klid, neustále bojuje se strachem, s úzkostmi ze smrti, s obavami. Je v neustálém napětí a je z toho neskutečně unavený. Nemůže si jen v klidu sednout a vydechnout a říct si, že je mu dobře.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FattyPillow (@fattypilloww)

Asi nejvíce Fattyho trápí fakt, že je tzv. emočně oploštělý. To znamená, že situace, které my vnímáme jako samozřejmost a máme z nich radost, on zkrátka neumí vnímat a prožívat. Protože jeho stav trvá již dlouhou dobu a je ve stálém přísunu negativních myšlenek. V posledním vyjádření na Instagramu Fatty sdělil, že nové léky nezabraly a jeho stavy jsou ještě horší. Snaží se to zvládnout jen s terapií.

Proto bychom chtěli na závěr popřát hlavně hodně síly, protože právě tu věříme, že Fatty nyní potřebuje nejvíce. Držíme palce!

Reklama