in

Donald Trump dostane velkou finanční pokutu! Z jakého důvodu?

nbcnews.com
Reklama

Bývalý prezident spojených státu Donald Trump dostal velmi mastnou pokutu. Konkrétně se jedná o částku vyšší než 8 miliard korun za to, že jeho firma vytvářela nepravdivá majetková přiznání.

Finanční rezervy bývalého prezidenta spojených státu, Donalda Trumpa, mohou být vymazány po drtivé porážce, kterou absolvoval u soudu. Trump má momentálně také zakázáno následující tři roky vést jakoukoliv firmu ve státě New York.

Soudce už před několikatýdenním verdiktem shledal Trumpa vinným a tento proces tak jen formoval výši jeho trestu. Jeho firma Trump Organization dle všeho měla vytvářet nepravdivá majetková přiznání.

Jejich naprostý nedostatek lítosti a výčitek hraničí s patologičnem. Jsou obvinění pouze z toho, že zveličili hodnotu svého majetku, aby vydělali více peněz. Záznamy to znovu a znovu prokazují. Je to všední hřích, nikoli hřích smrtelný. Přesto jsou žalovaní neschopní přiznat svoji vlastní vinu,” napsal hlavní soudce, Arthur Engoron.

Celkové pokuty, které Trump dostal dosahují výše až 8,6 miliardy korun, přičemž 8,4 miliard korun se týkají přímo bývalého prezidenta Trumpa. Zákaz vést firmu a mastnou finanční pokutu dostaly také jeho dva synové.

Inspirovali jsme se z: novinky.cz

Reklama