in

Dívka skončila díky vapování v kómatu! Není to tak bezpečné, jak se zdá…

boredpanda.com boredpanda.com
Reklama

V každé době se najde vždy nějaký zlozvyk, který převyšuje nad ostatními, a se kterým se snaží lidstvo něco dělat. Ať už se jednalo o kouření, užívání drog, nadměrné pití alkoholu nebo hazardní hry, všechny tyto v určité době “trendy věci” jsou mezi mladými nyní vesměs v útlumu. Co se však rozmáhá a je často milně označováno za neškodné, je právě vapování, o kterém bude dnešní článek.

Představte si, že jste rodič a vaše dítě si začne ztěžovat už večer před spaním, že mu je špatně. Přisuzujete to však počasí či přetažení a tak jej necháte v klidu vyspat, aby druhý den mohlo jít normálně do školy. S čím však nepočítáte, je telefon, který vám zazvoní, abyste si ze školy své dítě vyzvedli dříve, protože není v pořádku. Odvezete jej proto do nemocnice, aby zjistili, co se děje a o pár hodin později je v kómatu. Neposlouchá se to dobře, že?

Teprve 12ti letá dívenka Sarah skončila na 4 dny v kómatu po tom, co si s ní matka prožila přesně onu situaci, kterou jsme vám popisovali výše. Nikdo nevěděl, co s dívenkou je. Její stav se rychle zhoršoval, jedna plíce vůbec nefungovala a druhá měla krátce před zhroucením. Do toho všeho měla v plicích i infekci, která celou tuto zoufalou situaci ještě více zhoršovala. Jako by už tak nestačilo, že dívenka trpí astmatem.

A mohlo za to právě vapování, které v kombinaci s astmatem způsobilo čtyřdenní pobyt v kómatu. Co její matka totiž nevěděla, byl fakt, že její dcera již od svých 9 let tajně vapuje a elektronické vaporizéry schovává do vyřezaných skrýší v koberci. Její závislost se však vymkla kontrole a během pár dní byla schopna udělat až 4000 vdechů z vaporizéru, přičemž z jednoho dostane člověk v průměru pouze okolo 600 vdechů.

Vapování v kombinaci s astmatem tak vyvolalo téměř smrtelnou reakci, která by nikoho ve spojení se “sladkým vzduchem” rozhodně nenapadla. “Mladé lidi přitahují jasné barvy a příchutě vaporizérů. Voní a chutnají sice sladce, ale lidé potřebují vědět o potenciálních nebezpečích s nimi spojených,” řekla matka Sarah, která svoji dceru viděla v tom nejhorším možném stavu jen díky “trendy frajeřině”.

A co vy a vapování? Také holdujete tomuto rozmaru doby nebo vás to vůbec neoslovilo?

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com a boredpanda.com

Reklama