in

Den dlouhý 26 hodin? V norském městě chtějí více času!

pixabay.com
Reklama

Jste unaveni z nekonečného závodu s časem? Co kdyby váš den mohl mít o něco více hodin? Možná byste mohli žít v norském městě Vadso, které zahajuje revoluční krok žádostí o 26hodinové dny.

Starosta Wenche Pederson z města Vadso v norském regionu Finnmark se postavil k Evropské komisi s neobvyklou žádostí: změnit časový režim na 26hodinový den. Zdá se, že jeho cílem je poskytnout obyvatelům více času na relaxaci, rodinu a osobní záliby.

Pedersonova iniciativa, označená jako projekt “MOREtime”, zahrnuje zavedení nového časového pásma, které by umožnilo prodloužení běžného dne. Zatímco nápad může znít jako vědecká fantastika, starosta tvrdí, že má potenciál změnit životy lidí.

Proč by měl někdo chtít 26hodinové dny? Podle Pedersona by tento rozšířený časový rámec umožnil obyvatelům více prostoru pro aktivity jako rybaření, lov, učení se nových jazyků nebo jednoduše trávení času s blízkými. V podstatě by to mohlo přinést větší rovnováhu mezi prací a osobním životem.

pixabay.com

Avšak, jak zdůraznil sám starosta, není zcela jasné, jak by tento nový systém fungoval. „Moc jsme o tom nepřemýšleli,“ uvedl. “Hodiny půjdou od 12 do 13… a my musíme vidět, jak to půjde dál.” I přes tuto nejistotu Pederson doufá, že navržená změna přiláká nové obyvatele do Vadso.

Zajímavým faktem je, že tato žádost přichází v době napětí kvůli ruské vojenské intervenci na Ukrajině. Vadso leží nedaleko ruských hranic, a tak by tato změna mohla být i strategickou reakcí na aktuální geopolitickou situaci.

I když se zdá, že návrh může být trochu neobvyklý, v konečném důsledku jde o pokus přilákat pozornost k jedinečnosti tohoto odlehlého regionu Norska. Ať už bude žádost schválena nebo nikoli, jedno je jisté: město Vadso se stává centrem pozornosti díky svému odvážnému kroku k novému časovému režimu.

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama