in

Býváte často VE STRESU? Přinášíme 10 tipů, jak se ZKLIDNIT, když jste nervózní!

Reklama

Být nervózní není zábavné ani jednoduché. Pravděpodobně se potíte, máte zrychlený dech a možná se i trochu třesete.  Ovládá vás pocit, že nemáte nic pod kontrolou. V takových situacích je potřeba se uklidnit a uvědomit si, že všichni jsou čas od času nervózní, a že nad svým tělem i svojí myslí máte naprostou kontrolu. Když budete mít správný přístup, nervozity se snadno a rychle zbavíte.

1. Přijďte dřív!

Když dorazíte na nějaké místo o chvíli dřív, získáte pocit, že máte vše pod kontrolou a nebudete si myslet, že nestíháte.

wikihow.com

2. Vychoďte nervozitu.

Když se budete 10 minut procházet, zlepšíte tím stav své mysli. Studie prokázaly, že chůze dokáže zklidnit nervová spojení v mozku a uvolnit tak všechny smysly i tělo.

wikihow.com

3. Napište si své myšlenky.

Dalším způsobem, jak se zbavit přehnané nervozity, je začít si psát deník. Můžete si zapisovat vše, co se vám přes den stalo, nebo se zaměřit pouze na věci, ze kterých jste nervózní.

wikihow.com

4. Vypusťte své emoce.

Nebojte se plakat. Pokud jste skutečně napjatí, můžete si v soukromí poplakat. Až se vypláčete, otřete si oči, seberte se a udělejte to, co je potřeba udělat.

wikihow.com

5. Počítejte pozpátku od 50.

Dalším trikem, který vám pomůže zbavit se nervozity kdykoli a kdekoli, je počítat pozpátku od 50. Když se budete soustředit pouze na čísla a na nic jiného a budete si je v duchu po jednom opakovat, brzy se vaše dýchání upraví, vaše tělo se uvolní a budete se cítit lépe.

wikihow.com
Reklama

6. Zabavte se.

Pokud se chcete zbavit nervozity a obav, začněte se na něco soustředit. Není sice možné ignorovat své obavy a strachy donekonečna, ale pokud máte pocit, že nelze dělat nic jiného, než se strachovat, nejlepší bude, když se něčím rozptýlíte.

wikihow.com

7. Mačkejte balonek.

Pokud jste často nervózní, měli byste si pořídit malý antistresový balonek, který budete ve stresu moci opakovaně mačkat, abyste se zbavili nervózní energie.

wikihow.com

8. Meditujte.

Když budete každý den meditovat, zklidníte si nervy a zbavíte se podrážděnosti. Pomůže vám to zklidnit jak mysl, tak tělo, a převzít kontrolu nad svým dnem.

wikihow.com

9. Zaměřte se na své minulé úspěchy.

Zamyslete se nad vším, co jste kdy dokázali. Když se budete soustředit na své úspěchy, uvědomíte si, že máte na to, abyste uspěli i nyní.

wikihow.com

10. Posaďte se do temné místnosti.

Když si na malou chvíli zajdete do tmavé místnosti, zklidníte se. Když jste nervózní, je to částečně proto, že máte smysly přehlcené podněty. Jednoduše se cítíte zahlcení.

wikihow.com

Reklama