in

Byla první slepice nebo vejce? Vědci znají odpověď!

pixabay.com
Reklama

Dámy a pánové, určitě jste už slyšeli onu starou otázku, jako je snad lidstvo samo: “Co bylo první, slepice nebo vejce?” Ano, odpověď na tuto otázku se zdá být nemožná, avšak vědci mají jasno. Jste zvědaví, co bylo vážně první?

Kdybychom to měli vzít úplně od začátku, domácí kuřata, jak je známe dnes, se začala objevovat asi před 10 000 lety. Kdybychom měli vycházet z teorie, že život na Zemi stvořil Bůh, znamenalo by to, by bylo na prvním místě kuře, protože Bůh stvořil zvířata. Když do toho ale vneseme trochu více logiky, vědy a smyslu, odpověď je jiná

pixabay.com

„Vejce jsou mnohem starší než slepice,” tvrdí vědci, kteří si pevně stojí za svým. “Dinosauři kladli vajíčka, ryby, které se jako první vyšplhaly z moře, kladly vajíčka a vajíčka snášela také podivná vodní monstra, která plavala v teplých mělkých mořích před 500 miliony let,“ popisují vědci.

„V určitém okamžiku evoluční historie, kdy neexistovala žádná kuřata, se dva ptáci (kteří byli téměř, avšak ne zcela kuřaty) spářili a snesli vejce, ze kterého se vylíhlo první kuře,” vysvětlují. A to už zní poněkud logičtěji, nemyslíte?

Velmi zajímavé zjištění, že? Takže až se vás někdo zase zeptá, co bylo první, neváhejte se podělit o tento zajímavý vědecký objev. Nás tedy upřímně překvapil. A co na to říkáte vy?

Tématem jsem se inspirovali na ladbible.com

Reklama