in

Budou se klonovat i lidé? Vědci zaznamenali velký pokrok!

pixabay.com
Reklama

Dámy a pánové, vědcům se od roku 1996 podařil další velký pokrok, co se týče klonování. Pokud jste o tom slyšeli, v již zmiňovaném roce úspěšně naklonovali ovci, jakožto prvního savce. A nyní? Opici!

Vědci z Číny překvapili svět. Úspěšně naklonovaná opice se jmenuje Retro, jedná se o druh makaka a narodila se již v roce 2020. A co je na tom skvělé? Je zcela zdravá, dospělá a naživu! Jedná se o opravdu velký krok pro lidstvo.

Jak jsme již říkali, v roce 1996 došlo k úspěšnému klonování ovce. Jmenovala se Dolly a dokonce žila dlouhých 6 let. Navíc na svět přivedla i dalších 6 naprosto zdravých jehňat. Podaří se alespoň podobný úspěch i s opicí?

Dokázali byste si představit budoucnost, ve které by bylo možné klonovat lidi? Z jedné strany to zní úžasně, co se například orgánů týče, ale na druhou stranu, i z nich budou plnohodnotní jedinci, tudíž “lidé”, kteří budou mít svá práva. A co když si vás někdo naklonuje a pak spáchá “vámi” trestný čin? Tolik otázek a zatím žádné odpovědi,… A jak tuto problematiku vnímáte vy?

Tématem jsme se inspirovali na Facebook.com

Reklama