in ,

A vy to dokážete? Top 10 věcí, které jsou údajně vědecky nemožné!

Zdroj : brightside.me
Reklama

Lidstvo za posledních několik desetiletí změnilo mnoho záznamů z minulosti. Něco ale přesto změnit nejde. Náš potenciál je vázán určitými vědeckými principy a některé věci prostě není možné (nebo téměř nemožné) dělat. Podívejme se na některá fakta o lidských schopnostech, které vás mohou překvapit.

1. Složit papír 8krát: Papír formátu A4 lze složit až 7krát.

Bořiči mýtů provedli experiment a dospěli k závěru – ani velmi velký list papíru nelze složit více než 7krát.

Zdroj : brightside.me

2. Ohnout malíček bez toho, aniž byste pohnuli prsteníčkem.

Všechny prsty jsou propojené. Sdílí šlachy, které vám umožní ohnout prsty. Pokud se pokusíte jeden ohnout, další prst se s ním ohne, ikdyby jen málo.

Zdroj : brightside.me

3. Triky s jazykem.

Schopnost dělat různé triky s jazykem je výsledkem genetiky. Srolování jazyka do tvaru trubičky je často popisováno jako dominantní rys a není mnoho lidí, kteří by to dokázali.

Zdroj : brightside.me

4. Pohybování ušima nahoru a dolů.

Nyní již zakrnělá schopnost od našich předků.

Zdroj : brightside.me

5. Pěst do úst: musíte mít velmi malou pěst a velká ústa.

Není třeba jít ani ven, abyste provedli výzkum srovnání velikosti pěsti a úst. Dospělé ruce se obvykle pohybují mezi 15,2 cm a 11,9 cm. A normální ústa je 2,75 in (7 cm).

Zdroj : brightside.me
Reklama

6. Olíznout si loket: můžete to udělat pouze tehdy, pokud jste obdařeni krátkou horní paží v kombinaci s abnormálně dlouhým jazykem.

Zdroj : brightside.me

7. Mluvení při dýchání: zkuste to.

Chcete-li mluvit, potřebujete vzduch, aby se vibrace a zvuky šířily. Při vdechování můžete stále produkovat zvuky, ale zní to zvláštně.

Zdroj : brightside.me

8. Polkněte lžíci plnou skořice.

Skořice obsahuje látky, které spouští dávící reflex.

Zdroj : brightside.me

9. Polechtejte se

Neurologičtí vědci označili cerebellum za součást mozku, která nám brání samo polechtání. Tato část našeho mozku může odlišit očekávané pocity od neočekávaných pocitů.

Zdroj : brightside.me

10. Zadržíte-li dech, spontánně vydechnete.

Nemůžete jen tak zastavit svůj vlastní dech. Kyslík je nezbytný pro normální metabolické procesy a náš smyslový systém je navržen tak, aby měřil hladiny CO2 a motivoval k dýchání. Když tato úroveň stoupá do určitého bodu, cítíte nutkání dýchat.

Zdroj : brightside.me

11. Rychle otáčejte rukama stejnou rychlostí.

Nejsme symetrické bytosti a to platí i pro naše ruce. Pravá ruka může být silnější než levá, takže jí můžete otáčet rychleji nebo vytvářet větší kruh.

Zdroj : brightside.me

12. Zlomte vejce, které drží jeho horní a dolní část.

Příroda si jen tak nehrála, když si vybrala kulovitý tvar pro vejce. Když prsty tlačíme na vejce, tlak je rozložen po celém povrchu vajíčka. A pokud je stejný tlak na celé vejce, je menší napětí na skořápce.

Zdroj : brightside.me

Reklama