in

Budou reklamy i na placených streamovacích platformách?

pixabay.com
Reklama

Streamovací služby se výrazně změní. Otázka zní, jestli budeme ochotni si platit například Netflix nebo Disney + i v případě, že nám budou pouštět reklamy? Doteď znamenalo platit si některou streamovací platformu jistotu, že mnohdy dlouhé a časté reklamy nebudeme muset sledovat. Je to něco za něco. Budou však reklamy opravdu všude?

Za sledování filmů a seriálů na placených platformách si buď připlatíme ještě víc než nyní, nebo se smíříme se stejnou cenou, ale budeme muset strpět reklamy. To by naštvalo asi každého, kdo tyto služby využívá. Zdá se však, že snaha streamovacích společností o zisk převáží nad frustrací diváků.

Například koncem září 2023 společnost Amazon oznámila, že v roce 2024 začlení reklamy do své služby Prime Video na nejméně 10 světových trzích. Připojí se tak k mnoha dalším streamovacím společnostem, které již tento krok mají za sebou.

pixabay.com

Náklady a investice do obsahu rostou a tak je společnosti chtějí získat prostřednictvím svých předplatitelů. Otázka zní, jestli to lidi spíše neodradí si tyto služby dál platit. Krom Amazonu chtějí reklamy zařadit také Disney +, Netflix, Max (HBO Max). Možnost zavedení reklam nevyloučila ani česká videoplatforma Voyo.

Nedávno Netflix zavedl omezení sdílení účtů na více zařízeních. A protože spousta lidí ztratila přístup k této platformě, jelikož ji využívali od svých přátel, založili si své vlastní účty. Netflixu tak přibylo téměř 9 milionů nových předplatitelů. Společnost také zvýšila cenu předplatného s reklamami a prémiového předplatného.

pixabay.com

„Je nepravděpodobné, že by postupné zvyšování cen odradilo lidi od streamování,“ říká vedoucí obchodního oddělení agentury Total Media Liz Duffová . „Mnohem pravděpodobnější je, že přiměje spotřebitele, aby se více rozhlíželi a využívali akční nabídky, než aby se vrátili k běžnému vysílání.“

Jak to vidíte vy? Utekli jste od televizního vysílání, kde je tradičních 22 minut obsahu a 8 minut reklam? A platili byste si streamovací platformy i přesto, že v nich budou reklamy?

Čerpali jsme z seznamzpravy.cz

Reklama