in ,

Život v neživém? 12 fotek, které ve vás vyvolají pareidolii!

imgur.com reddit.com
Reklama

Možná nevíte, co je to pareidolie, ale rovnou vám řekneme, že je to něco, s čím jste se již určitě setkali. Jde o psychologický jev, kdy se vám určité obrazce či předměty jeví jako něco jiného, nejčastějším příkladem je, pokud v neživých objektech vidíte lidské tváře či zvířata. Pokud vám tedy například mrak připomíná něčí tvář či nějaké zvíře, jde přesně o toto. A přesně na tyto typy pareidolie se podíváme na následujících fotkách!

1. Hned jsem ho uviděl.

Šel jsem si krájet banán a hned, když jsem ukrojil kolečko, řekl jsem si, že mi to někoho připomíná. Pak mi došlo, že mi to připomíná mého psa!

When the dog looks like your slice of banana.

2. Matka kojící dítě.

V kamenech často můžete vidět spoustu jiných věcí, konkrétně tyto dvě skály připomínají matku, která kojí své dítě.

3. Už jsou tady!

A znovu tady máme kamen. Tentokrát je to však trochu děsivý případ, protože tento kamen docela věrohodně připomíná mimozemšťana.

4. Jsou nějaké veselé.

Pokud jste doteď nechápali přísloví “vysmátý jako paprika”, zde máte vysvětlení. 😀 I když tyto papriky možná spíš zpívají.

Let us out!

5. Dračí strom.

Draci sice nejsou reálná zvířata, ale to vůbec nevadí. Tento vyvrácený strom ho připomíná dokonale, dokonce včetně rohů.

Reklama

6. Úplně ho to šokovalo.

Když se mi dnes podařila ulomit klika, byl jsem z toho v šoku. A v šoku byl i zámek, jehož výraz můžete vidět na fotce.

7. Křeslo se syndromem vyhoření.

Když jsem dneska venku viděl toto křeslo, bylo mi ho doslova líto. Vypadá to, že neprochází úplně jednoduchým životním obdobím, možná je to tím, že se ho majitelé zbavili.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bernie DeChant (@thirddegreebernie)

8. Dvojitá pareidolie!

Ano, jednak je tu tento krásný hmyz. Když se však podíváte pozorně, tak zjistíte, že na zádech má lva, který má navíc ještě brýle.

9. Ještěrka v horách.

Dnes jsme si vyrazili na túru do hor a viděli jsme tam něco zajímavého, tuto obří bílou ještěrku přímo na hřebenu.

10. Když se vám nepovede a povede zároveň.

Tento muffin dopadl opravdu zajímavě. Sice přetekl, ale díky tomu z něj vzniknul tento slon, takže se dá říct, že se docela povedl ve finále.

11. A zase drak.

Máme tu dalšího draka, dalšího ze dřeva. Tentokrát je to však ještě hezčí, protože zde máme relativně detailní dračí hlavu.

12. Konečně nasněžilo!

Jak vnímáte sníh? Někteří lidé, hlavně řidiči, ho moc nemusí, ale jiní si ho naopak užijí. Stejně jako toto auto.

 

Musíme říct, že některé z těchto věcí připomínaly lidské tváře či zvířata opravdu detailně! Je vidět, že náš mozek má zkrátka tendenci si obrazce dotvářet podle sebe a především cílí na živočichy.

Čerpali jsme z boredpanda.com

Reklama