in

Život má jako hororový film! Díky poruše všude vidí démony.

twitter.com youtube.com
Reklama

Victor Sharrah prochází ulicemi a vidí něco, co by vás mohlo děsit. Pro něj však není možnost vypnout televizi a ujistit se, že to není skutečné. Victor je jedním z pouhých 75 lidí na světě trpících „syndromem démonské tváře“, a tak se pro něj jeho každodenní realita mění na noční můru.

Prospopometamorphopsia, PMO nebo také právě onen “syndrom démonské tváře“, pro něj nachystal život jako z hororu. Tento neurologický stav způsobuje, že tváře lidí kolem se zdají zkreslené a bizarní, podobné tvářím démonů. Poprvé si toho všiml, když pozoroval svého spolubydlícího, který měl podle něj děsivě zkreslený obličej. Ale nebylo to jenom u něj, každý, koho potkal na ulici, měl podivně deformovanou tvář.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený NBC News (@nbcnews)

Podle Victora je vidět tyto zkreslené tváře, jak mluví a pohybují se, mnohem traumatičtější, než jen pohled na statické obrazy. Tento vzácný stav dal vědcům příležitost lépe porozumět tomu, co se trpícím děje v mozku, a také zkoumat možné příčiny.

I když vědci nejsou zcela jisti, co způsobuje PMO, Sharrahův příběh a spolupráce s vědci přinesla světlo do tmy této vzácné poruchy. Doufá, že jeho zkušenosti pomohou lidem lépe porozumět PMO a že lékaři nebudou lidem s touto poruchou předepisovat léky na psychózu, když mají pouze poruchu zraku.

Navzdory všemu, čím si prošel, Victora drží v naději, že se jeho stav může jednou zmírnit nebo dokonce zcela odejít. Jeho odhodlání a spolupráce s vědci ukazuje, že i v nejtemnějších situacích může být naděje na světle.

Tématem jsem se inspirovali na ladbible.com

Reklama