in

ZÁZRAKY se dějí! Setkání s UNESENOU dcerou po 51 LETECH.

facebook.com
Reklama

Texaská rodina se setkala se svou unesenou dcerou po 51 letech. Toto setkání umožnil test DNA. Když bylo v roce 1971 Melisse Highsmithové 22 měsíců, její chůva ji unesla. Její matka, Alta Apatencoová si chůvu najala přes inzerát. Chůva ale následně s dítětem zmizela. Rodina poté pátrala po ztracené holčičce desítky let. Nikdy ale pátrat nepřestali a to se jim vyplatilo.

Unesená holčička aktuálně žila jako Melanie Waldenová. Když ji počátkem listopadu kontaktovaly její sestry, těžko jejich informaci uvěřila. Po několika manželstvích a třech dětech se Melanie usadila ve Fort Worth. Živila se uklízením. Informaci, že je ve skutečnosti Melissa Highsmithová pro ni bylo velmi těžké uvěřit. Začala si vyhledávat informace o zmizení a vzhledem k tomu, že seděla např. informace o mateřském znaménku rozhodla se zjistit o případu víc.

Žena, která ji vychovala jako matka, ji nakonec prozradila, že ji koupila za 500 dolarů a že je opravdu Melissa. Pravdivost tvrzení nakonec potvrdily testy DNA. Po únosu Melissy nejdříve policie podezřívala její matku, že ji ublížila nebo ji snad dokonce zabila. Její bratr Jeff, který se narodil až 9 let po jejím zmizení, si před několika lety najal soukromého detektiva a poskytl své vzorky DNA řadě laboratoří zabývajících se hledáním ztracených příbuzných a vytvářením rodokmenů.

Testy DNA odhalily shodu s jedním z dětí Waldenové. Přes několik kontaktů se poté rodina dostala i ke kontaktu na Melanii. Údajně dle jejích slov byla jako dítě týrána a v 15 letech utekla z domova a živila se prostitucí. Tři děti, které porodila, dala k adopci. Až po nějaké době zásadně změnila svůj život a dala se na víru.

Melissa si chce znovu vzít své rodné jméno, ale jména těch, ktěří jí vychovávali zveřejnit nechce. I přesto, že je případ od r. 2007 promlčený, ho bude policie nadále vyšetřovat. Její sestra říká: „Melisa si teď chce uživat nalezení své rodiny, která ji miluje. Rodiny, která po ní nikdy nepřestala pátrat a která ji našla“. S tím souhlasí i Melissa a dodává: „Mám pocit, jako bych v životě dostala druhou šanci.“

inspirovali jsme se na aktuálně

Reklama