in

Vysvětlení posmrtného života i déjà vu? Lidé přišli s bizarní teorií!

pixabay.com
Reklama

Každý z nás už určitě přemýšlel nad smrtí. Víme, jak bychom chtěli zemřít a naopak, co je pro každého z nás ten nejhorší možný způsob ochodu ze světa živých. Co nás však jako mrtvé čeká? To neví na 100% nikdo. Na TikToku však koluje tak zajímavá teorie, až začala fascinovat více a více lidí. Dokonce totiž vysvětluje i stav déjà vu!

Co nás čeká po smrti? Existuje peklo a nebe? Narodíme se znovu a stejní? Nebo jako úplně nový člověk? Či snad dokonce jako zvíře? A co když se už nezrodíme vůbec?,… Tolik otázek a žádné odpovědi. Ani se nedivíme, že lidé vymýšlejí různé sebevíc šílené teorie o tom, co na nás asi tak čeká. Co když se ale protentokrát trefili?

Většina konspiračních teorií by se dala označit za opravdu složité propojení různých a zdánlivě nesouvisejících shod okolností, na které byste jen tak nepřišli. Možná právě díky neskutečným náhodám lidé raději upřednostňují takové scénáře, které jsou jednodušší a nemají tolik složitých návazností. A to je právě jeden z důvodů, proč má tato bizarní teorie tolik následovníků.

@brandonmonhollen #stitch with @0fficially_s ♬ original sound – Brandon Monhollen

Za celým tímto videem stojí tiktoker Brandon M. Samotná myšlenka sice jeho není, ale on by ten, který na otázku: „Jaká konspirační teorie vás naprosto vyvedla z míry?“ odpověděl opravdu podrobně, jasně a přesvědčivě.

„Nejsem si úplně jistý, jestli je to konspirační teorie, ale četl jsem to asi před šesti měsíci. Co když až zemřeme, světlo na konci tunelu je světlem z jiné nemocnice? Tam se narodíme a jediný důvod, proč přicházíme na svět s pláčem, je ten, že si pamatujeme všechno ze svého minulého života a pláčeme proto, že jsme zemřeli a o všechno přišli… Jak rosteme a začínáme zapomínat na svůj minulý život, soustředíme se na život, který máme nyní a zůstávají v paměti jen malé skvrnky, díky kterým prožíváme déjà vu.“ vysvětluje takovým způsobem, že vše začne dávat smysl.

Samozřejmě se najdou uživatelé sociálních sítí, kteří zůstali touto myšlenkou nepřesvědčeni a připadá jim jako jeden velký nesmysl. Pak tu ale máme skupinku uživatelů, kteří přiznali, že tuto teorii „nenávidí“, protože cítí, že jim „dává smysl“.

A ke které ze stran se přikláníte vy? Nebo snad nevěříte konspiračním teoriím ani déjà vu?

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama