in

Výběr těch nejhezčích vánočních dortů a dalších pochoutek, které lidé udělali!

reddit.com reddit.com
Reklama

Vánoce jsou již za dveřmi a to mimo jiné znamená i spoustu dobrého jídla. V Česku je tradicí na Štědrý den mít k snídani vánočku a k večeři kapra, případně jinou rybu či řízek s bramborovým salátem. Po celé svátky je to pak cukroví, čokoláda, chlebíčky a další dobroty. Nyní si však ukážeme dorty, perníčky a další s vánoční tematikou, které vypadají tak hezky, že je až škoda je sníst!

1. Dort v podobě sněžítka.

Sněžítka samy o sobě vypadají dost cool, ale co takhle sněžítko, které můžete sníst? V případě tohoto je to možné, protože je 100% jedlé.

2. Úžasné perníčky!

Vsadíme se, že takhle krásné perníčky jste ještě neviděli. Jsou prakticky k nerozeznání od animovaných postav v různých pohádkách a dětských seriálech.

3. V jednoduchosti je krása.

Přesně tak, samotný strom má sice základní tvar, nicméně jednotlivé krémové růžičky, ze kterých je udělaný on i okolí tomu dodávají styl, navíc včetně řetězu.

4. Ruční malba na glazuru.

Tento obrázek je sám o sobě moc pěkný, když si však uvědomíte, že se jedná o dort, nabývá to najednou úplně jiných rozměrů.

5. Tohohle byste si dali?

Mnoho lidí na Vánoce nejí kapra kvůli tomu, že jim vadí kosti, nebo jim prostě nechutná. Toto je však vhodná alternativa prakticky pro každého, co říkáte?

Reklama

6. Vánoce v japonském stylu.

Sushi na Vánoce by asi v Evropě například moc neuspělo, nicméně i takové sushi se dá udělat ve vánočním vzhledu, jako například toto, které je udělané jako Santa.

Merry Christmas everyone!

7. Můj roztomilý sněhulák.

Se sněhem to u nás bývá poslední roky všelijaké, hlavně v nižších polohách ho většinou moc není. Pokud si však chcete postavit sněhuláka, ale nemáte možnost, můžete si udělat alespoň tohoto, kterého následně i sníte.

8. Že to vůbec dokáže stát.

Tento dort musel dát spoustu práce, je propracovaný do nejmenšího detailu a navíc jeho výška a tvar napovídá, že udržet stabilitu také nejspíš nebylo jednoduché.

9. Obrázkové vánoční sušenky.

pro tyto obrázkové sušenky potřebujete jedlý inkoust a jedlý papír, který sice není tak jednoduchý k sehnání, nicméně výsledkem budou tyto krásné sušenky, které lákají k ochutnání.

10. Perníková věž.

A opět zavítáme do Japonska. Tentokrát si ukážeme parníkovou chaloupku ve stylu japonské věže, kterou udělal můj táta. A že se mu povedla!

11. Dort mé dcery.

Tento vánoční dort udělal moje dcera. Je sice abstraktní a asi nepředstavuje nic konkrétního, to však nemění nic na tom, že je krásný a skoro je škoda ho jíst!

12. Čokoládová roláda.

když už děláte čokoládovou roládu, co jí takhle udělat rovnou v zimním stylu? Tato bude chutnat nejenom během Vánoc, ale během celé zimy.

 

Co si nejraději dáváte během Vánoc vy? Pokud chcete letos vyzkoušet něco nového a trochu netradičního, zde máte několik skvělých inspirací a pokud se do toho pustíte, tak vám přejeme, ať to dobře dopadne!

Čerpali jsme z boredpanda.com

Reklama