in

VIDEO: V Saudské Arábii si VYRÁBĚJÍ DÉŠŤ! Jak to dělají?

tiktok.com
Reklama

Jak všichni víme, naše země je velmi rozmanitá planeta. Jsou místa, kde je tak pestrá fauna i flóra, že nevíte, kam a na co se dříve dívat. Pak tu však máme i takové lokace, které by se daly označit územím ničeho, protože kromě strašlivého horka či zimy, tu nic jiného nenajdeme. Ve zkratce, někde je vždy něčeho opravdu hodně a jinde zase nedostatek, jako například deště s Saudské Arábii, kde si jej musí vyrábět sami!

Tak, jak jsme se doposud nazývali pány planety a přírody obecně, nyní to nabývá na úplně jiném významu. Co kdybychom vám řekli, že existuje způsob, jak si vytvořit déšť, že se to dokonce již praktikuje, a že k tomu stačí obyčejná sůl? Věřili byste nám?

@nasdaily How This Country Creates Rain @uae.nation #NasDaily #Rain #UAE #fyp #أجمل_شتاء_في_العالم #WorldsCoolestWinter ♬ original sound – Nas Daily

Jak můžete vidět na videu, jedná se o jednoduchou chemii. Stačí mít jen letadlo, 48 kg speciální soli a mrak, na který byste mohli sůl vysypat, aby ji mohl vstřebat. Sůl totiž přitahuje vodu a díky vodě jsou mraky těžší, což následně vede k vysněnému dešti.

Musíme uznat, že lidská kreativita opravdu nezná mezí a zároveň i obdivujeme tu krásu v jednoduchosti řešení takového problému. Žádné nepřirozené chemikálie či jinak násilně vyvolaný. Prostě jen obyčejná sůl. A co říkáte na jejich řešení vy?

Reklama