in

Video: Skutečné příběhy 11. září. Telefonáty z “dvojčat”, které mrazí…

pixabay.com
Reklama

Uplynulo 21 let ode dne, kdy teroristé unesli čtyři dopravní letadla. Dvě z nich narazila do Světového obchodního centra v New Yorku. Jedno do budovy Pentagonu a čtvrté se zřítilo s únosci i pasažéry v Pensylvánii. Říká se, že spousta lidí z celého světa si přesně pamatuje okamžik, kde se nacházeli a co dělali ve chvíli, když tu hrůzu viděli v televizi. Avšak nikdo z nás, kdo tam skutečně nebyl, si nedokáže představit, co museli prožívat lidé, kteří byli uvnitř. Z posledních telefonátů lidí uvnitř budovy svým blízkým opravdu mrazí..

Melissa: poslední s kým mluvila byl její otec Bob a manžel Shaun. Byla v New Yorku jen na jeden den, avšak domů již nepřijela. Otec právě stlal postel, když Melissa zavolala: “Tati, jsem ve 101. patře Světového obchodního centra a právě tady vybuchla bomba.” Melissa neměla kudy utéct, tři podlaží pod ní byla zničena. Poté volala manželovi: “Shaune, to jsem já. Chtěla jsem Ti říct, že Tě miluju, a že jsem uvězněná v jedné budově v New Yorku. Všude je plno kouře a chci abys věděl, že Tě budu vždycky milovat.”

Jim: nikdy ho v troskách nenašli. S manželkou Jill čekali druhou dceru, když dostal lepší práci a byl si v 86. patře vyzvednout své věci. Jill šla ten den do práce krátce po svém muži. Doma našla vzkaz na záznamníku: “Jill, na patře kde pracuji vypukl požár. Miluju Tě. Řekni Nikol, že ji taky miluju. Nevím, jestli budu v pořádku, moc Vás obě miluju.” Nevěřila tomu, co slyší. Když se mu dovolala, řekl, že bude v pořádku.

Dále se Jim spojil s kamarádem Adamem, chtěl, aby mu poradil, jak se odtamtud má dostat. Podařilo se mu spojit se s reportérem z New York Times: popsal mu, proč se nemohl dostat ven. Stěny kolem popraskaly a vše se zhroutilo. Byli uvězněni. Nakonec se dostal do živého vysílání v televizi. Tam mluvil klidně a statečně.

Brad: Když byla ještě jižní věž neporušená, nechal matce vzkaz, že je v pořádku, že je v té druhé věži a že viděl padat lidi z 92. patra.

Shimmi: Nacházel se v 97. patře. Volal rodině, že je v pořádku, pak však zůstal také uvězněn v budově. Se svou rodinou byl celou dobu ve spojení, členové si ho postupně předávali a snažili se ho uklidnit a poradit mu. Nakonec poprosil, aby se postarali o jeho ženu a děti.

Stephen: “Ahoj mami, do našeho letadla… do naší budovy narazilo letadlo. Jsem v pořádku, ale je tu plno kouře. Chtěl jsem Ti říct, že Tě mám rád. Ještě zavolám.” Stephen s kamarády vyšli téměř až na střechu. Neuvěřitelných 21 pater v žáru a kouři. Dveře však byly nahoře zamčené. Schovali se tedy v 88. patře. Postupně si mezi sebou půjčovali telefon, aby se rozloučili se svými blízkými.

Tommy: Po hodině se dovolal své ženě. Věděl, že se odtamtud nedostane. “Vrať se večer domů, vrať se domů..”opakovala jeho žena. Odpověď zněla: “Miluju tě. Postarej se o Katelyn. Musím si lehnout na zem. Miluju Tě.” Spojení se poté přerušilo.

Velitel zásahu Orio: dostal se do čtyřicátého patra výtahem, který sám opravil. Poté se jako první dostal až do místa nárazu, tedy do 78. patra. Vyšplhal se po schodech s výbavou 30kg na těle. Lidé, kteří ho viděli, museli znovu nabýt neskutečnou úlevu a naději. Když tam byl hasič, znamenalo to přece, že je cesta ven, že je zachrání. Pak se věž zřítila.

Kevin: Komunikoval až do chvíle, kdy se věž zřítila. “Je to zlé, všude je tmavý a štiplavý kouř.”

Ze skutečných nahrávek telefonátů, které byly poslední před smrtí skutečně mrazí. Myšlenky lidí, kteří vědí, že se již z toho pekla nedostanou. Jejich poslední slova svým milovaným.

Čerpali jsme z YouTube

Reklama