in

Video: Měla v oku 23 kontaktních čoček! Může se to stát i vám…

instagram.com
Reklama

Když máme špatný zrak, zajdeme si k očnímu lékaři, který nám změří potřebné dioptrie na každé oko a podle toho si buď necháme vyrobit skla do brýlí a nebo si můžeme kupovat kontaktní čočky. Zacházení s nimi však není jen tak a dnešní video vás v tom jen utvrdí!

Dámy a pánové, dnes možná uvidíte něco, z čeho vám bude mírně nevolno a pokud nosíte kontaktní čočky, tak vám možná způsobíme nový druh strachu. Jak už totiž nadpis napovídá, jedné ženě se stalo, že měla v oku 23 kontaktních čoček a pokud nebudete jedno pravidlo dodržovat i vy, tak by se něco podobného mohlo snadno stát i vám.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @reelsandhumor

Věříme, že žena musela trpět nějakými bolestmi oka a nepříjemnými pocity při mrkání. Proto vyhledala lékařskou pomoc a jak můžeme slyšet na videu, ani sama doktorka nevěřila vlastním očím. Doslova vytahovala jednu kontaktní čočku za druhou. A jak se vůbec může něco takového stát?

Je to vlastně úplně jednoduché. Správně byste si měli čočky na noc sundávat a ráno zase nasazovat. Mnohdy se však stane, že znenadání usnete bez toho, aniž byste si je vytáhli nebo na to prostě zapomenete. Jenže ráno se vzbudíte, chcete si je nasadit a zjistíte nejen to, že jste si je před spaním nevytáhli, ale ještě k tomu, že vám třeba jedna chybí….

Jenže ta čočka vám při spaní nevypadla, jak by vás možná mohlo napadnout. Ona se pouze v oku přesunula tak, kde ji nevidíte a jelikož jste na pocit kontaktních čoček zvyklí, tak ji tam ani necítíte. Poté už jen stačí podobnou situaci párkrát zopakovat a už se to v oku jen hromadí,..

Takže ponaučení na závěr? Rozhodně nespěte s kontaktními čočkami, poctivě se o ně i o své oči starejte a při ztrátě čoček se nespoléhejte na to, že vám určitě musela někde vypadnout. A co vy, dámy a pánové? Stalo se vám už snad někdy něco podobného? Doufáme že ne..

Reklama