in

Video: Jak Češi v 54 vteřinách zavařili Kanaďanům! Hoši děkujeme!

twitter.com twitter.com
Reklama

Po loňském roce, kdy seniorská reprezentace dovezla bronzovou medaili z mistrovství světa, tu máme další úspěch a další konec dlouhého čekání! Tentokrát bylo ještě delší, na medaili z juniorského šampionátu jsme čekali od roku 2005, tedy 18 let, na postup do finále dokonce 22 let. Naše dvacítka nakonec veze domů z Kanady velmi cenné stříbro, nechybělo však moc a mohla to být ta úplně nejcennější medaile!

Česko sice v prvním vzájemném střetu na turnaji porazilo Kanadu 5:2, což se zdá jako poměrně jednoznačný výsledek, nicméně vzhledem ke skutečnosti, že to byla vůbec první tříbodová výhra proti Kanadě za 30 let, byl tým javorových listů před utkáním papírově výraznějším favoritem.

Na začátku utkání byli Kanaďané lepší a přehrávali nás. V 11. minutě byl pak Jiříček vyloučen za držení a ačkoliv se zdálo, že přesilovku přežijeme, v posledních sekundách Kanada přeci jen udeřila a první gól zápasu vstřelil Guenther. Do konce třetiny jsme si vytvořili několik dobrých šancí, vyrovnávací gól jsme však nedali.

I v druhé třetině byla Kanada o něco lepším týmem, v 25. minutě se prosadil Wright a zvýšil na 2:0. Už se zdálo, že Kanada utkání zvládne, ale ve třetí třetině se to zlomilo. V čase 12:30 nejprve snížil na 1:2 Jiří Kulich. To jako by Kanaďany zmrazilo a o pouhých 54 sekund vyrovnal Jakub Kos! Pojďme si tyto dva góly připomenout:

Po vyrovnávacím gólu si Kanada uvědomila, že musí přidat a zbytek třetiny se dohrál ve vysokém tempu. Gól jsme však již neviděli a tak přišlo na řadu prodloužení. V prodloužení jsme opět viděli zajímavé momenty na obou stranách, Češi však měli pouze jednu střelu na bránu a v čase 66:22 se nemýlil opět Guenther, který prostřelil Suchánka a zajistil javorovým listům druhé zlato z MS U20 v řadě.

Kdyby někdo před turnajem řekl, že Češi pověsí na krk stříbrné medaile, asi by mu věřil málokdo. Kluci však předvedli úžasné týmové výkony a i díky skvělému Tomáši Suchánkovi v bráně se dostali tak daleko. Přeci jen tři výhry minimálně s osmi brankami, další dvě nižší výhry a pouze dvě prohry a navíc prodloužení, to už o něčem svědčí! Blýská se po loňském seniorském bronzu a letošním juniorském stříbru v českém hokeji konečně na lepší časy?

Čerpali jsme z livesport.cz

Reklama