in

HC Oceláři Třinec jsou počtvrté v řadě extraligovými mistry!

instagram.com
Reklama

Jubilejní třicátá sezóna české hokejové extraligy je u konce. Po letech 2019, 2021 a 2022 se počtvrté v řadě stává mistrem klub z moravskoslezského Třince, HC Oceláři Třinec, a je zatím teprve druhým klubem, kterému se podařilo vyhrát alespoň čtyřikrát v řadě (tím prvním byl Vsetín na konci devadesátých let). Pojďme se nyní podívat na to, jak jejich letošní cesta za historicky pátým titulem vypadala!

 

Základní část

V základní části Oceláři zaznamenali v 52 zápasech celkem 21 výher v základní části, 5 výher v prodloužení či na nájezdy, 7 proher v prodloužení či na nájezdy a 19 proher. Vstřelili 149 gólů, 121 jich inkasovali a se ziskem 80 bodů skončili na šestém místě, což znamená, že na ně čekalo předkolo play-off s jedenáctým Litvínovem. Jejich nejlepším hráčem v základní části byl Martin Růžička, který se stal zároveň nejlepším hráčem celkově. Vstřelil 23 gólů, na 29 přihrál a získal tak 52 bodů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HC Oceláři Třinec (@hcocelaricz)

 

Předkolo play-off

Jak jsme již řekli, v předkole na Třinec čekal tým z opačné strany republiky HC Verva Litvínov a šlo o střetnutí týmů z dvou nejmenších měst, v nichž se nejvyšší hokejová soutěž momentálně hraje. Třinec si však s Litvínovem poradil poměrně lehce a po výhrách 3:1, 5:4 a 4:2 postoupil do čtvrtfinále v nejkratším možném čase.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HC Oceláři Třinec (@hcocelaricz)

 

Čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále na Oceláře čekal jeden ze dvou největších favoritů na zisk titulu, a to pražská Sparta. Té se sice příliš nevydařil začátek sezony, kdy po několika zápasech byli na předposledním místě, po výměně trenéra se ale rozjeli a skončili nakonec třetí. Sparta v tomto čtvrtfinále vedla 1:0 i 2:1 na zápasy, nakonec jim to ale nebylo nic platné, protože poslední tři zápasy ovládl Třinec a po výhře 4:2 na zápasy postoupil do semifinále.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HC Oceláři Třinec (@hcocelaricz)

 

Semifinále

V semifinále se Třinec postavil asi úplně největšímu favoritu na zisk titulu, pardubickému Dynamu. Pardubice ovládly základní část se 108 body a ve čtvrtfinále porazili Olomouc v nejkratším možném čase 4:0 na zápasy. Mohli jsme vidět velmi vyrovnanou sérii, která dospěla do fáze 3:3 na zápasy a na pardubickém ledě tak započal sedmý zápas, v němž se již muselo rozhodnout o postupujícím. Pardubice sice šli do vedení, Třinec však skóre otočil a po „hubeném“ vítězství 2:1 postoupil do finále.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HC Oceláři Třinec (@hcocelaricz)

 

Finále

V poslední fázi se Ocelářům postavil pardubický soused z Východních Čech, Královéhradecký Mountfield HK, který finále hrál vůbec poprvé v historii. Třinec v sérii vedl již 3:0 na zápasy a zdálo se, že k titulu dokráčí s relativně suchým trikem, v dalších dvou zápasech se však Hradec vzchopil a dokázal snížit na 2:3. V šestém zápase, který Třinec hrál na svém domácím ledě ve Werk aréně, však vyrovnání série nedopustil a po výhře 4:2 na zápasy pozvedl nad hlavu pohár T. G. Masaryka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tipsport extraliga (@telhcz)

 

Nakonec ještě doplníme, že nejlepším hráčem v play-off byl rovněž Martin Růžička, který nasbíral 17 bodů za 9 gólů a 8 asistencí. I když Třinec v letošní sezóně nepatřil k největším favoritům na zisk titulů a základní část se jim nepodařila tolik, jako v minulých sezónách, nakonec se ukázalo, že play-off je o něčem jiném a svým propracovaným stylem založeným především na pevné ocelové obraně získali svůj pátý titul!

Čerpali jsme z livesport.com

Reklama