in

Vězně museli oživovat. Odvolal se, že tím tak splnil doživotní trest! Uznali mu to?

pixabay.com
Reklama

Když už se člověk dostane do vězení, tak musel provést něco opravdu závažného a je tam ve většině případů zaslouženě. I tak je to ale stále jen člověk, který touží po svobodě a chce si trest odpykat pokud možno v poklidu, aby mohl jít ven co nejrychleji například na podmínku. Co však dělat, když jste odsouzeni na doživotí? Jeden vězeň přišel neúmyslně se zajímavou situací.

Benjamin S. neúmyslně málem přišel na to, jak se dostat z vězení, i když jste odsouzeni na doživotí. Mohl za to jeho vážnější zdravotní stav, díky kterému ho museli lékaři oživovat. Na základě toho tak získal vážný argument, že jeho doživotní trest byl tak teoreticky splněn. Jak se na to tvářil soud?

pixabay.com

Benjamin byl v 90. letech odsouzen na doživotí za vraždu 1. stupně za to, že ubil muže k smrti násadou od krumpáče. V roce 2015 mu však začaly zdravotní potíže. Vytvořily se mu ledvinové kameny, které zapříčinily septickou otravu a jeho srdce se tak zastavilo dokonce 5x.

Po úspěšné resuscitaci a stabilizaci byl vrácen do vězení. Jelikož však došlo k zástavě srdce, napadlo jej, že by mohl být propuštěn. V podstatě tím ta svůj trest splnil. Soudce na to však měl svůj názor. “Benjamin S. je buď stále naživu, v takovém případě musí zůstat ve vězení, nebo je skutečně mrtvý, v takovém případě je toto odvolání sporné,” vysvětlil logicky.

Menší komplikací by však při vězňově odvolání byl fakt, že byl oživen proti své vůli. Před lety totiž podepsal formulář o tom, že si nepřeje být resuscitován, což nyní hned několikrát lékaři porušili.

K dalšímu řízení však již bohužel nedojde a tak se nedozvíme, jestli by tento způsob úniku od doživotí opravdu prošel. Minulý měsíc totiž ve vězení Benjamin přirozenou smrtí Benjamin zemřel.

A co říkáte na jeho nápad o propuštění vy?

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama