in

Úžasný návrat Evy Adamczykové! Po vyléčeném zranění je mistryní světa!

instagram.com
Reklama

Nejeden fanoušek se při sledování vážné nehody snowboardkrosařky Evy Samkové (dnes Adamczykové) velmi obával toho, jestli bude po zlomenině obou kotníků ještě někdy závodit. Nehoda se stala v Rakousku v prosinci roku 2021. Tehdy byly dva měsíce před olympiádou, na kterou Eva bohužel již neodjela. Místo toho ji čekala operace a náročná léčba. Od nehody a návratu na první místo uběhlo přesně 445 dní. Během nich si Eva prožila spoustu bolesti, bojovala s pochybami, ale nakonec se vše vyplatilo. Česká závodnice známá také svým domalovaným knírem, se stala podruhé ve své kariéře v gruzínském Bakuriani mistryní světa!

Po náročných měsících, které musela Eva vytrpět jak fyzicky tak i psychicky, konečně stanula na stupních vítězů. A dokonce na prvním místě. Sama tomu nechtěla uvěřit, ale dlouhá cesta zpátky na vrchol se vyplatila. Měsíce kulhala, kotníky ji po zlomenině natékaly a když po delší pauze opět stoupla na prkno, čekala ji otázka, zda bude ještě někdy jezdit jako dřív…

Před touto zimou tak měla zcela jiné nároky než kdy jindy. Olympijská vítězka ze Soči tentokrát nechtěla žádné triumfy, stačilo jí, aby jela bez bolesti. To se jí povedlo a pak při nejdůležitějším závodě sezóny přidala ještě navrch zlatou medaili. A to zcela suverénně. V prvních jízdách soupeřkám odjížděla tak, že se všechny nevešly do záběrů kamer, i v semifinále a finále vládla od první zatáčky. Podívejte se sami.

„Ještě na podzim jsem skoro nemohla jezdit, vůbec jsem si nemyslela, že by to mohlo takhle dopadnout,” sdělila své pocity Eva těsně po projetí cílem. Rukama si nevěřícně zakrývala obličej a nechyběl ani již tradiční namalovaný knír.

„Mám nové jméno a Adamczyková nemá žádné zlato, tak jsem musela vyhrát,“ smála se. „Špička je zase vyrovnanější než před čtyřmi lety, ale nebylo se na co šetřit, tak jsem musela dupat, co to šlo,“ líčila svěřenkyně Marka Jelínka. Ten v cíli gratuloval jako jeden z prvních.

„Už v trénincích na Světové poháry se mi jezdilo dobře, ale výsledky nebyly. Musela jsem si počkat. Bavila jsem se i s (fyzioterapeutem) Pavlem Kolářem, který říkal, že to chce čas. Tak jsem se bála, že budu jezdit blbě nebo vůbec, lepší scénář jsme si nemohla přát,“ radovala se Eva.

Moc gratulujeme a přejeme spoustu dalších úspěchů bez nehod.

Tématem jsme se inspirovali na sport.cz

Reklama