in ,

Typické kliše! 15+ momentů z filmů, které se vůbec neshodují s realitou.

adme.ru
Reklama

Ne každý z nás chce ve filmech vidět standardní životní problémy, ale občas scénáristé překračují všechny hranice a to obzvláště ty fyzikální. Doufáme, že když uvidíme některé scény, dáte nám za pravdu, že takto to ve skutečnosti opravdu nefunguje a nebudete se o to ani pokoušet.

1. Sexy brnění je opravdu k ničemu a nevyhráli by v něm snad ani jedinou bitvu. Na vzhled se ve válce opravdu nehraje.

adme.ru

2. Neexistuje, že by si člověk v klidu kráčel, když by za ním něco bouchlo. Tlaková vlna by měla fatální následky.

adme.ru

3. Křičení “Taxi!” vám opravdu taxi nepřivolá. Spíše se na vás bude každý dívat jako na exota. Používají se spíše jen gesta.

adme.ru

4. Uspávací šipky nemají okamžitý účinek. Nelze totiž odhadnout, kolik uspávací látky je zapotřebí.

Některá zvířata tak mohou usnout až po 30 nebo 45 minutách.

adme.ru

5. Porod… Ne nikdy žena nerodí jen 5 minut a nikdy není dítě hned po vytáhnutí tak dokonale čisté a krásné.

adme.ru
Reklama

6. Když ležíte v nemocnici ve vážném stavu, jste rádi, když vám pomohou vůbec si zajít na záchod. Tudíž neexistuje, že byste se ihned po probuzení vydali pryč.

adme.ru

7. “Není čas na vysvětlení.” Jo jasně. Ve skutečnosti by však bylo časově kratší to druhému vysvětlit, než něco předvádět.

adme.ru

8. Hackování opravdu nevypadá jako ve filmech. Někdy to trvá i několik dní a ne jen pár vteřin náhodným mačkáním tlačítek.

adme.ru

9. Dialogy bez zaváhání. I když jste si tohoto detailu asi nevšimli, všichni ve filmech mluví naprosto dokonale. Vy se ale dokážete bavit bez zaváhání, přeřeknutí nebo pomlky? Jistě že ne.

adme.ru

10. Vědci opravdu nevědí všechno, jak se ve filmech zdá. Někdy trvá i desetiletí, než se naučí nějaký specifický okruh naprosto dokonale.

adme.ru

11. Souboj s meči vypadá vždy jako dokonalý tanec. Ve skutečnosti se ale lidé snažili okamžitě zabít a ne si jen dokola rytmicky odrážet údery.

adme.ru

12. Vzpomeňte si, jak vypadáte, když si jeden den neumyjete vlasy nebo nevyčistíte zuby… Tak jak to, že ve válečných a starověkých filmech byl každý dokonalý?

adme.ru

13. Čištění otevřených ran čistým alkoholem by se vám spíše vymstilo a došlo by ke zhoršení vašeho stavu.

adme.ru

14. Každý teenager ve filmu má svoji vyzdobenou skříňku, které vypadá jako svatyně. Ve skutečnosti však málo kdo skříňky využívá.

adme.ru

15. Postavit se pod sprchu a ihned si ji na sebe zapnout? Tak to opravdu nefunguje!

adme.ru

16. Setkání na čas a na přesném místě vždy dopadne ve filmu dokonale. V běžném životě jste ale rádi, že si vůbec sednete.

adme.ru

17. Velmi častá věta “Co tady děláte?”. Pak to vypadá, jako byste vždy museli mít důvod jít ven.

adme.ru

18. Proměna ošklivé ženy na nádhernou vždy dopadne nad míru očekávání! Tak si to zkuste a hned pochopíte ten fatální omyl.

adme.ru

Jo jo, kéž by většina z těchto typických klišé fungovala i ve skutečném životě. To by vše bylo hned snazší nebo zajímavější. Hlavně nic z toho doma nezkoušejte, protože ve filmech opravdu funguje fyzika i přirozenost jinak, jak sami můžete vidět. Znáte ještě i jiná klišé?

Reklama