in

Top 10 celebrit, které jsou “do rodiny” se samotnou královnou!

instagram.com twitter.com
Reklama

Svět není tak velký, jak se nám zdá, a o náhody tu opravdu není nouze. Stejně je pravdivé tvrzení, že mocné rodiny mají k sobě blíž, než si myslíte. To se nám pěkně potvrzuje v dnešním článku, ve kterém zjistíte, že britská královna má ve své, i když dost vzdálené rodině, velké množství slavných celebrit.

1. Tom Hanks

Tom Hanks je spojen s britskými monarchy prostřednictvím společného předka – barona Williama Fitz-Hugha. Prince William je druhý bratranec Hankse v 16. generaci.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tom Hanks (@tomhanks)

2. Benedikt Cumberbatch

Mezi pokrevními předky Cumberbatche je také ten, koho se účastnil tzv.Války růží – král Richard III . Mimo to je herec příbuzný královny Alžběty II. prostřednictvím britského Sira Williama Bowese.

3. Britney Spears

Společným předkem královny Alžběty II. A zpěvačky Britney Spears byl sir Walter Blent . Jeho přesné datum narození není známo, ale existuje důkaz, že zemřel v bitvě u Shrewsbury 21. července 1403. Mimochodem, sir Walter je jednou z postav první části Shakespearovy historické hry Henry IV.

https://twitter.com/britneyspears/status/1445145154826866692

4. Johnny Depp

Johnny Depp je příbuzný královny Alžběty II. prostřednictvím anglického krále z dynastie Plantagenet Edwarda III.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Johnny Depp (@johnnydepp)

5. Cara Delevingne

Společným předkem Cara Delevingna a Alžběty II. byl Patrick Lyon, 3. hrabě z Strathmore a Kinghorn. Patří k pradědům královny ze 6. generace z matčiny strany, a pro Karu Delevingne je to pradědeček z 9. generace.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cara Delevingne (@caradelevingne)

Reklama

6. Megan Markel

Mnoho lidí si myslí, že Megan Markle před svatbou s princem Harrym byla ta nejobyčejnější žena. Ovšem, jak to zjistili genealogové, není to úplně pravda, protože právě ten stejný král Edward III. byl jedním z předků Megan z otcovi strany. Takže ještě před svým oficiálním přístupem do královské rodiny Velké Británie byla Megan už vzdálená příbuzná.

7. Angelina Jolie

V roce 2014 dostala Angelina Jolie titul od královny, která jej dostala prostřednictvím francouzského krále Filipa II Augusta. Kromě toho je herečka vzdáleně příbuzná a to prostřednictvím svých francouzsko-kanadský předků – vévodkyně z Cornwallu Camilla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Angelina Jolie (@angelinajolie)

8. Barack Obama

Bývalý prezident USA také našel společné předky s královnou Alžbětou II. Byl to anglický aristokrat William Gerard a jeho manželka Elizabeth Byronová, která žila v pozdních XV – počátcích 16. století.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Barack Obama (@barackobama)

9. Brad Pitt

Budete překvapeni, ale Brad Pitt je pravnukem anglického krále Jindřicha III. ze 24. generace a je také bratrancem prince Williama ze 17. generace.

10. Beyoncé

Příbuzenství mezi pop divou a královnou Británie spočívá ve společném předku – King Henry II z Anglie, jeden z potomků, kteří se přestěhovali do zahraničí, aby se usadili na jihu Spojených států.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Beyoncé (@beyonce)

Reklama