in

Tohle bude VÝPLATA nového PREZIDENTA. Není to až MOC?

instagram.com
Reklama

V posledních dnech se nemluví o ničem jiném, než o volbách a celá Česká republika řeší, kdo si zaslouží jejich hlas a kdo ne. Zamysleli jste se ale nad tím, kolik peněz vůbec hlava státu pobírá? Proto se na to podíváme dnes spolu!

Zdá se to sice jako včera, ale už je to celých 10 let, co post prezidenta republiky náležel Miloši Zemanovi. Tehdy byl zvolen na dvě po sobě jdoucí pětiletá období, po které samozřejmě pobíral nějaký ten plat. Koho budeme mít za prezidenta nyní ještě sice nevíme, ale kolik peněz je na této pozici ve hře, víme přesně!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ČT24 (@ct24zive)

„Plat prezidenta republiky se za posledních 10 let – tedy dobu trvání mandátu Miloše Zemana – zvýšil zhruba o čtyři pětiny. Vítěz nadcházejících voleb bude měsíčně pobírat 341 200 korun. V roce 2013 to bylo 186 300 korun. Plat hlavy státu je ze všech ústavních činitelů nejvyšší – následuje předseda Ústavního soudu.“ stojí v popisku Instagramového příspěvku od ČT24.

„Čím min dělal, tím víc bral, slušný.“, „Za co ? Za to že tam jenom sedí, hulí a chlastá…“, „A co nějaké benefity v podobě 120000kč stravenek nemáte?“ Ozývají se lidé z komentářů a nějakou pozitivní odezvu bychom hledali jen obtížně.

Co vy a prezidentské volby? Jdete volit nebo se toho účastnit nechcete? A co byste s takovou výplatou dělali vy?

Tématem jsem se inspirovali na Instagram.com

Reklama