in

Španělský soud rozhodl! Slavnému fotbalistovi hrozí až 4,5 let ve vězení

news.sky.com
Reklama

Jeden z nejznámějších španělských fotbalistů, Dani Alves, čelí obrovskému problému! V současné době mu hrozí až 4,5 leté vězení a pokuta téměř 4 miliony korun za sexuální napadení jedné ženy v klubu. Incident se stal na konci minulého roku a proti rozsudku, který vyhlásil soud se může odvolat. 

Bývalý hráč Dani Alves, který hrál za jeden z nejznámějších fotbalových klubů na světě, FC Barcelonu, byl odsouzen ke 4,5 letem vězení za sexuální napadení. Tento případ znovu otevírá diskuzi ohledně právních problémů, protože už v minulosti se křivým obviněním zabývalo hned několik desítek slavných osobností. Podobným obviněním čelil v minulosti také například Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo.

Dani Alves napadl na konci roku 2023 ženu v baru. Bylo prokázáno, že oběť se stykem nesouhlasila. Existují důkazy, kromě svědectví žalobce, které prokazují, že k znásilnění došlo,” prohlásil v procesu soud. Dani Alves zároveň několikrát změnil svoji výpověď, což absolutně nehraje v jeho prospěch. Dostal se tak od situace, kdy zmíněnou ženu neznal až k tomu, že se stykem na toaletě souhlasili oba dva.

Oběti musí zaplatit necelé 4 miliony korun a zároveň mu hrozí až 4,5 leté vězení. “Jsme spokojeni, protože rozsudek uznává to, co jsme celou dobu říkali, že oběť mluvila pravdu a že trpěla,” sdělil advokát oběti. Dani se může proti tomuto rozsudku stále odvolat.

Reklama