in

Slovensko: učitelka ve škole nadýchala 2,8 promile!

pixabay.com
Reklama

Být v dnešní době učitelkou nebo učitelem, je náročné, ale ne že by tomu bylo v minulosti jinak. Své o tom ví také padesátiletá učitelka ze slovenské obce Mikušovce. Nejednou si asi každý z nás při náročném dni v práci řekl, že by to chtělo “panáka”. Ovšem samozřejmě až doma. Slovenská učitelka tělocviku a zeměpisu to však řešila přímo na pracovišti a to o přestávkách. Přesný důvod jejího posilnění alkoholem není znám, každopádně z toho byl pěkně velký skandál.

Obec Mikušovce se nachází nedaleko hranic s Českem a nedávno zažila pěkné pozdvižení. Na podivné chování své učitelky upozornili žáci sedmého ročníku základní školy při hodině tělocviku. Šli se svěřit zástupkyni ředitele. „Řekli jí, že učitelka na ně stále křičí a má nepřítomný pohled,“ uvedla ředitelka školy Viera Jakubková, která přivolala policii.

Žena ráno dojela do školy autem. To, zda pila již před jízdou, se neví a nedá se bez přiznání už ani zjistit. Během přestávek mezi vyučovacími hodinami se měli posilňovat vodkou z nádoby od hořčice. Podle slov ředitelky školy však měla pít také přímo v hodinách.

pixabay.com

Přivolaní policisté provedli test a zjistili ženě 2,81 promile alkoholu v krvi. Učitelka dostala okamžitou výpověď, pracovala ve škole teprve od letošního září. “Policie přijala trestní oznámení, věc je ve stadiu prověřování a na základě zjištěných skutečností bude rozhodnuto ve smyslu ustavení trestního řádu,“ uvedla mluvčí trenčínské policie Katarína Kuzmová.

Jde o už druhý podobný případ na Slovensku za poslední dobu. Na začátku října opilý učitel  na základní škole absolvoval tři vyučovací hodiny. Policisté mu naměřili 3,1 promile. Byl obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Čerpali jsme z novinky.cz, cnn.iprima.cz

Reklama