in

Šla ve stopách svého OTCE! Mladou ELEKTRIKÁŘKU teď TIKTOK doslova miluje.

tiktok.com
Reklama

I když žijeme v moderní době, kdy žena ve společnosti má stejná práva jako muži a může vykonávat i stejnou práci, i tak se najdou profese, do kterých se žena stále podle názorů některých lidí nehodí. Jsou tím například obory jako instalatér, automechanik nebo právě elektrikář, o kterém bude dnes řeč.

Jmenuje se Isabell McGuire, je jí 17 let, žije v Británii a ještě do nedávna vystupovala jako obyčejná dívka, která využívá TikTok jako jakýsi videoblog ke sdílení momentek ze svého života. Na začátku října se to ale změnilo a stala se doslova přes noc slavnou.

Krásná Isabell se totiž po pracovním dni stráveném s tátou rozhodla, že půjde právě v jeho stopách a prorazí v oboru, který není pro dívky tak úplně typický, a stane se elektrikářkou! Kdo by to byl ale řekl, že video ve špinavých montérkách vzbudí tolik pozornosti?

@isabellmcguire0♬ smack that – ☯︎

Jak jste mohli vidět, tohle video má neuvěřitelných 13 milionů shlédnutí a 1,5 milionů To se mi líbí! Od té doby, co jej vydala, jí navíc přibylo více než 230 tisíc sledujících a další miliony To se mi líbí na zbytku její tvorby.

Podle nás ji tak uživatelé právem nazývají „žhavou elektrikářkou“ této sociální sítě a v komentářích se nad ní vyloženě rozplývají. „Dokonce bych šel do práce i nemocný.“ „Tohle by byl můj důvod vstát a jít do práce.“ „Cokoli opravujete, právě se to v mém domě rozbilo.“ „Přesčasy, žádný problém!“

@isabellmcguire0supportive dad😂😂♬ TAG ME FOR DANCE CREDS – BarieSmackathotひ

Samozřejmě se setkává i s negativními ohlasy typu: „Dávej si pozor na nehty.“ „Radši pracuj a netancuj.“ „To je důvod, proč není můj dům ještě hotový.“ Nic si z nich rozhodně nedělá, protože i přes výsměch, že taková práce není pro ženy, jí od vysoké školy pro elektrikáře neodradí.

V přidávání videí na TikTok rozhodně nemá v plánu skončit. Ba naopak jí hlavně ty negativní komentáře namotivovaly k tomu, aby byla inspirací pro ostatní ženy, které by chtěly také vyzkoušet „mužské profese“, ale bojí se odhodlat.

A jaký máte názor vy na rozdělování profesí podle toho, jestli jsou pro ženy nebo pro muže?

Tématem jsme se inspirovali z adme.media

Reklama