in

Školník se musel vrátit do práce. Z důchodu by nevyžil. Studenti pro něj vybrali hotový balík!

facebook.com
Reklama

Jak všichni víme, během našeho života si můžeme spořit na důchod, abychom si mohli dovolit žít na stará kolena alespoň nějak důstojně. Ne vždy totiž to, co dostaneme od státu, stačí. Někdy se ale stane, že díky zdražování si opravdu nemůžeme dovolit jít do důchodu, protože bychom jinak nevyšli s penězi, a tak jsme nuceni jít znovu do práce. Tohle se stalo i jednomu školníkovi z Texasu, který však našel velkou oporu v tamních studentech. 

Je nám velkou ctí povědět vám jeden krásný a dojemný příběh, který se stal v Texasu. Právě tam totiž odešel do důchodu ve svých 80 letech muž, který dělal v Callisburg na střední škole školníka, ale díky rostoucím nákladům na bydlení a život obecně byl donucen se do svého původního povolání vrátit.

Studenti oné školy se ale rozhodli, že to tak nenechají a pro pana Jamese vyberou peníze, aby mohl odejít do zaslouženého důchodu. Nikdo by totiž neměl pracovat celý život.

V aplikaci Go Fund Me tak studenti vytvořili online sbírku, jejíž původním cílem bylo vybrat $10,000, což je “pouhých” 230.000 Kč. Nakonec se však podařilo něco neskutečného! Nejenom, že $10,000 vybrali za pouhých 12 hodin a o den později bylo na Go Fund Me vybráno $28.000, ale nakonec se částka vyšplhala až na $270.000, nebo-li neuvěřitelných 6,1 milionu korun!

Pokud jste tedy stejně jako my ztratili na okamžik víru v lidstvo, tento příběh nám opět dokázal, že zázraky se dějí a někdy stačí udělat jen opravdu málo, aby se začaly dít velké věci. A jak se líbilo gesto studentů vám?

Tématem jsme se inspirovali na facebook.com a novinky.cz

Reklama