in

Proč se plno lidí budí ve 3 ráno? Duchové za to nemohou!

pixabay.com
Reklama

Spánek. Luxus, který si v dnešní době může v dostatečné míře dopřávat jen opravdu málokdo, bude tématem právě našeho dnešního článku. Vědci totiž přišli na důvod, proč se lidé během noci budí v onu určitou poslední hodinu duchů. Jste zvědaví?

Dámy a pánové, už se vám někdy stalo, že jste si šli večer lehnout, spokojeně si spali a najednou vás mezi 3 a 4 ráno něco vzbudilo? Nevíte, co to bylo a ani proč se to stalo, ale najednou z ničeho nic otevřete oči? Ne, nemohou za to duchové a ani vás nikdo ve spánku nesledovat. Ve skutečnosti totiž prožíváte úzkost!

Každé lidské tělo dosahuje takzvaného “bodu obratu” kolem 3 nebo 4 hodiny ranní. Tělesná teplota se zvyšuje, snižuje se touha po spánku, vylučuje se melatonin a zvyšuje se právě i hladina stresového hormonu kortizolu. Tohle všechno dohromady tak připravuje naše tělo ke startu do nového dne.

pixabay.com

Každý z nás mé nějaké obavy, které se možná i dokonce podepisují na našem psychickém zdraví. Pocity znepokojení, nedostatku štěstí, neúspěchu v životě,… tohle všechno se musí někde projevit a je to právě spánek, který za to může pykat.

Je pro nás poněkud zajímavé slyšet tohle vědecké tvrzení potom, co jsme dlouhá léta slýchávali teorie o tom, že se člověk vzbudí podvědomě kvůli duchům nebo proto, že jej někdo sleduje. A co říkáte vy na tohle vědecké vysvětlení?

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama