in

Proč nejsou dveře na záchodech až k zemi? Jsou k tomu hned 4 důvody! Tipnete si jaké?

tiktok.com
Reklama

Když jde člověk na veřejné toalety a zapomene si s sebou vzít telefon, je naprosto běžné, že má čas na přemýšlení nad všemožných hloupostmi. A pokud se zrovna neutápíte v hlubokých myšlenkách své existenční krize, možná jste se někdy již pozastavili nad charakteristických vzhledem dveří. Proč vlastně vždy končí několik desítek centimetrů nad zemí?

Většinou nejsou veřejné toalety žádným velkým zážitkem, na který by kdokoliv z nás chtěl rád vzpomínat. Ne vždy to totiž je na nich uklizené, natož voňavé nebo útulné. Je tu ale jedna věc, která zajímá nemalé množství lidí – Proč jsou všechny ty dveře tak krátké? Přemýšleli jste nad tím někdy? Pokud i vy patříte mezi tyto zvědavce, máme pro vás odpovědi!

@mattypstories And now you know!🚽#bathroom#facts#themoreyouknow ♬ Paris – Else

Určitě si všichni vybavíte nějakou scénu z akčního filmu, kdy hledají osobu na útěku na záchodech a dívají se právě do zamčených kabinek skrze škvíru mezi dveřmi a zemí. Nejde tu však jen o obyčejné šmírování. Všechny důvody jsou naprosto logické a i když ve videu zaznívají pouze 3, ve skutečnosti existují 4:

  1. V případě nouze je díky tomu snadné zjistit, co se stalo, a poskytnout člověku pomoc.
  2. Usnadňuje úklid. Veřejné koupelny se používají často, což znamená, že je třeba je uklízet mnohokrát během dne a prostor pod dveřmi to značně usnadňuje.
  3. Je mnohem levnější koupit dveře, které mají část odříznutou, než samotné plné dveře.

Podle mnohých podniků to ale nejsou jediné výhody. Jako čtvrtou uvádějí i fakt, že kratší dveře napomáhají k rychlejšímu úniku zápachu.

Zkrátka a dobře, až příště budete sedět na veřejných toaletách a budete přemýšlet nad tím, proč jsou ty dveře tak krátké, vzpomeňte si na náš článek. Prostě vám jen pomáhají, aby se vaše posezení stalo co nejvíce snesitelným.

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama