in

Příběh Zuzany (27): Začala jsem chodit na pravidelné procházky. Strachem jsem musela přestat.

pixabay.com
Reklama

Zuzana je mladá žena, která se ve svém životě rozhodla pro zdravou změnu a začala chodit na procházky. Co však nečekala, byl nezvaný host, který se za ní často vídával, jen aby ji mohl sledovat… nebo chtěl snad něco více?

Tam v dálce?

Před několika týdny jsem se rozhodla, že udělám krok ke zlepšení svého zdraví a tělesného vzhledu. Začala jsem proto chodit na pravidelné procházky. Byla to pro mě velká změna, protože jsem byla dlouho zvyklá na sedavý životní styl, ale jak se říká – změna je život.

První týdny to byly skvělé. Procházky mi dělaly dobře, cítila jsem se aktivněji a zdravěji. Ale pak jsem si začala všímat něčeho divného. Začala jsem si pocit, že mě někdo sleduje. Byly to takové nepatrné detaily. Viděl jsem například stejnou postavu na různých místech nebo jsem měl dojem, že někdo stojí tam v dálce a mě pozoruje.

Strach.

Na začátku jsem si myslela, že jsem si to jen představovala, ale postupně jsem zjistila, že to není náhoda. Začala jsem se cítit nepříjemně a obávala jsem se toho, že by to mohl být někdo, kdo by mohl být nebezpečný. Proč by mě jinak sledoval? Navíc, každým dnem se mi zdálo, že se stále více přibližuje, a to mě děsilo.

Nevěděla jsem, co mám dělat. Informovala jsem své blízké, ale neměla jsem dostatečné důkazy na to, abych šla na policii. Bezmocně jsem se bála o svou bezpečnost a každá procházka se stala stresující zkušeností.

pixabay.com

Nikam nejdu…

Asi o týden později přišla zpráva, na kterou jsem nebyla připravena. V okolí našeho města se začaly objevovat případy znásilnění dívek, které podobně jako já, chodívali na procházky. A co více,… toho pachatele opravdu chytili… chytili jej na trase, na kterou jsem ze strachu již týden nevkročila. Díky Bohu.

Reklama