in

Příběh Petra (34): Partnerka chtěla náš vztah tajit, aby nebyly potíže. Ze začátku mi to nevadilo, jenže nyní je to více než rok…

pixabay.com
Reklama

Petr se dostal do docela netradiční situace. Jeho partnerka měla obavu z toho, co by se mohlo stát, pokud by jejich vztah vyšel najevo, a tak se rozhodla, že by bylo nejlepší ho tajit. Ačkoli to ze začátku chápal, časem si začal říkat, zda to není už příliš dlouho. Už to totiž bylo déle než rok.

Bývalý.

Když jsme začali spolu chodit, bylo jasné, že naše situace není úplně obvyklá. Moje partnerka měla v minulosti vztah s mým známým, který když ukončovala, tak již měla vztah se mnou. Bylo proto pochopitelné, že jsme nemohli v den jejich rozchodu oznámit zároveň náš vztah.

Byl to prostě jeden z těch extrémně žárlivých typů, a bylo jasné, že kdyby se dozvěděl, že teď chodí se mnou, nebylo by to nic pěkného ani pro jedno ze zúčastněných stran. Proto jsem s návrhem, náš vztah prozatím tajit, souhlasil.

Tajemství.

Ze začátku mi to nevadilo. Pochopil jsem, že je to ochranná reakce kvůli minulosti a že nechce má nová přítelkyně zbytečně vytvářet problémy. Možná mi to dokonce i nějak trochu hrálo do noty. Vždy jsem měl rád tajemství a tajemno obecně. Všemu to vždy dodávalo takové to tajemné kouzlo. Avšak postupem času se situace změnila.

pixabay.com

Uplynul více než rok a my jsme stále ve fázi, kdy se na veřejnosti nemůžeme chytnout za ruce ani se projevit jako pár. Začal jsem se jí proto ptát, jestli si to uvědomuje a zdali jí to nevadí. Chápal jsem, že se partnerka bojí možných problémů a že nechce zbytečně komplikovat svůj ani můj život, ale zároveň jsem cítil, že bychom měli být schopni již po více jak roce zahodit veškerá tajemství stranou.

Strach.

Rozhodl jsem se promluvit s ní o svých pocitech. Sdělil jsem jí, že chápu, proč jsme se rozhodli to tajit, ale že cítím, že je na čase, abychom to změnili. Bylo to těžké téma, ale chtěl jsem, abychom byli schopni prožívat náš vztah plně a bez omezení. Chtěl jsem zkrátka jít do společnosti, na akci nebo i jen do obyčejného obchodu a chytit ji za ruku… a to jsem do teď prostě nemohl.

Můj názor si sice vyslechla, ale bylo vidět, že na to ještě není připravena. Začínám si ale říkat, dělá to stále kvůli svému bývalému nebo je v tom i někdo jiný? Přeci jen, i její bývalý má již jinou holku a tak nevidím nic špatného na tom, kdyby se i ona ukázala jako ta, co našla své nové štěstí… Mám prostě strach, že se za mě stydí.

Reklama