in

Příběh Jiřího (30): Vztah na dálku moc nezvládám. Nevím, jak dlouho to vydržím.

pixabay.com
Reklama

Život Jiřího se momentálně točí kolem intenzivního zamilování do dívky, která je od něj poměrně daleko. Jeho emoce jsou opravdu silné, a někdy je těžké se s nimi vypořádat. Cítím k ní to, co ještě k žádné jiné, ale místo radosti pociťuje velmi často spíše smutek. Jak dlouho to vydrží?

Alespoň ta vůně…

Zamiloval jsem se do ní a to naprosto bezhlavě. Je to tak neuvěřitelná spojitost, když jsme spolu, kterou nedokážu popsat… Chtěli bychom spolu trávit každou možnou chvilku, ale bydlení na větší vzdálenost to komplikuje. Setkáváme se jen o víkendech, a to také ne vždycky. Když pak přichází nedělní rozloučení, jsou to chvíle plné smutku a těžkých emocí.

Náš vzájemný cit je hluboký, a to následně způsobuje mnoho problémů. Zamilování mě ovládá natolik, že se nemohu soustředit na práci během dne. Moje myšlenky jsou neustále u ní. Jak se víkend blíží, vzrůstá moje netrpělivost a nemůžu se dočkat, až ji uvidím. Snažím se vytvářet si iluzi, že je blízko, proto spím na její straně postele a čichám si k jejím věcem, abych cítil její vůni.

pixabay.com

Stěhování?

Ani přes noc to neustává. Někdy se mi stane, že pláču. Moje emoce jsou tak silné, že nevím, jak s nimi naložit. Zároveň však mám strach, jestli tohle náš vztah vydrží. Ví, že se trápím, a já naopak vím, že ona to má naprosto stejně. Snažím se to proto skrývat, abych ji nezatížil ještě více svými emocemi.

Jenže mám pocit, že tohle trápení nemůže trvat navěky. Sním o tom, že bychom spolu jednou bydleli, ale zatím je to jen vzdálená myšlenka. Každý víkend s ní je pro mě zvláštní a důležitý okamžik, jenže jak dlouho může člověk takovéto přežívání praktikovat? Dokonce jsem už i zvažoval, že prodám svůj dům najdu si práci někde u ní a spolu si najdeme i nějaký podnájem, nebo snad mohu chtít něco takového po ní?

Reklama