in

Příběh Dany (27): Nastoupila jsem jako učitelky. Jeden žák ale našel něco, co neměl.

pixabay.com
Reklama

Dana začala pracovat jako učitelka na střední škole, kde si ji hned po dokončení studia chtěli nechat jako pedagoga. Samotné se jí ta myšlenka velmi líbila a nabídku brala všema deseti. V ten moment jí ale nenapadlo, že by se její žáci mohli dostat k něčemu, co by vidět neměli.

Soukromí.

Bylo to v období, kdy jsem se teprve seznamovala se svými studenty a snažila se vytvořit ve třídě příjemné prostředí. Práci učitelky jsem nikdy nechtěla dělat, ale vidina, že zůstanu v prostředí, které mám ráda a v kolektivu, kde se cítím komfortně, řekla jsem si, že je to lepší, než jít na pracák. Kdybych ale věděla, co mě čeká, raději bych na ten pracák šla.

Jednoho dne jsem si všimla, že jeden z mých žáků, Martin, se chová neobvykle. Zpočátku jsem si myslela, že to může být jen adolescenční rebélie, ale postupem času jeho chování přerostlo do něčeho více znepokojujícího. Začal mě sledovat a sledovat můj život na sociálních sítích. Měla jsem sice vše nastavené jako soukromé, ale nějak se mu podařilo vklouznout mi do mé komfortní zóny.

Iphone, Chytrý Telefon, Aplikace
pixabay.com

Šach Mat.

Byla jsem zaskočena a znepokojená tím, jak Martin věděl o mých osobních věcech. Cítila jsem se ohrožena a nejistá. Začal obepisovat mé bývalé spolužáky a nějakým způsobem z nich dostal takové fotky z mých školních let, na které měl svět zapomenout.

A jsou to právě ty fotky, kterými mě nyní vydírá, že je zveřejní a to pokaždé, když se mu jen sebeméně něco nelíbí. Nevím, co mám dělat. Některé fotky jsou sice jen trapné, ale je jich pár i s erotickým podtextem a bojím se, že by to nemuselo vedení školy pochopit a přišla bych o své místo. Vůbec nevím, co teď mám dělat.

Reklama