in

Příběh Bena (40): Šel jsem řešit šikanu svého syna. Že v ten dej najdu lásku, by mě nenapadlo.

pixabay.com
Reklama

Ahoj, jsem Ben, a rád bych s vámi sdílel příběh, který se stal, když jsem se rozhodl postavit se za svého syna a ukázat mu, že vždy budu jeho oporou. Byl to nelehký čas, ale nakonec se něco stalo, co jsem nečekal a co změnil mé životní směřování.

Čas jednat.

Když mi syn začal doma vyprávět o šikaně, kterou na něj v jeho škole prováděli, nemohl jsem to nechat jen tak. Přesvědčil jsem ho, abych se snažil komunikovat s učiteli a ředitelem, ale zdálo se, že škola tuto situaci bagatelizovala. Tvrdili, že se nic takového neděje, a odmítali něco podniknout.

Nemohl jsem syn nečinně přihlížet, jak můj trpím, a tak jsem se rozhodl jednat po svém. Zjistil jsem, kde ten chlapec, který ho šikanoval, bydlí, a rozhodl jsem se promluvit s jeho rodiči. Bylo to riskantní a odvážné rozhodnutí, ale chtěl jsem ukázat, že mám svého syna rád a něco takového rozhodně nebudu tolerovat.

První pohled.

Když jsem přišel k jejich domu a zazvonil, otevřela mi dveře nádherná žena. Jak jsem po krátké rozpravě zjistil, byla to svobodná matka chlapce, kterého tak úplně nezvládala a on po vzoru svého biologického otce, který od nich odešel, jí teď dělá peklo.

Na první pohled mě okouzlila. Její krása byla ohromující, ale co bylo ještě důležitější, byla to její upřímnost a empatie, které jsem vnímal. Upřímně se mě i mému synovi omluvila a posteskla si, že sama na chlapce úplně nestačí.

pixabay.com

Řešení.

Abychom tak našli společné řešení, začali jsme spolu komunikovat a postupně se z naší společné péče o děti stávalo něco víc. Navštěvovali jsme se a z kluků se nakonec stali kamarádi. Všimli jsme si navíc, že mezi námi vzniká něco víc než jen sblížení dvou osamělých rodičů.

Naše city jeden ke druhému postupně sílily a nebránily jsme se tomu. Byla to nádherná cesta, která mě přivedla k někomu, kdo mi otevřel své srdce a já otevřel to své. Dnes jsem spolu, šťastní a vděční za to, že nás původně nemilá záležitost svedla dohromady.

Reklama