in

Příběh Alice (26): Našla jsem partnerův deník. Ani ve snu by mě nenapadlo, co vše mi prozradí.

pixabay.com
Reklama

Alice je mladá žena plná nadšení a zvědavosti. Nedávno se seznámila s Markem, tajemným a přitažlivým mužem, který se stal jejím novým partnerem. Když začali trávit více času u něho doma, rozhodla se, že prozkoumá jeho dům a lépe ho tak pozná. V jedné z jeho skříní však narazila na starý deník, který byl opatřený zámkem. Kdyby věděla, co v něm objeví, raději by jej ani neotvírala. 

Deník 18+

Byla jsem zapálená zvědavostí a rozhodla jsem se ten deník otevřít. K mému překvapení byly stránky plné ručně psaných zápisů. Podle uvedených dat to byla tvorba posledních pár let a některé příběhy byly dokonce obohaceny i o ilustrace. Původně jsem chtěla celý deník jen proletět očima a až tak moc Markovi do soukromí nelézt, jenže byly to právě ony ilustrace, které mi napověděly, že bych to číst měla…

Jak jsem po pár řádcích zjistila, deník obsahoval intimní detaily sexuálních zážitků, popisky různých praktik a neuvěřitelné příběhy o nevěrách, sexuálních dobrodružstvích a životních zvratech lidí, se kterými Marek spal.

Druhý život.

Cítila jsem se ohromená. Nevěřila jsem tomu, co jsem to právě přečetla. Deník odhaloval Markovu životní promiskuitu a jeho neochotu zůstat věrný jedné osobě. Popisy jeho sexuálních dobrodružství byly někdy drsné a provokativní. Bylo očividné, že si v tomto životním stylu libuje a velmi jej baví. Cítila jsem se zrazená a dotčená, protože jsem věřila, že mezi námi existuje upřímný a pevný vztah.

S rozpaky a pocitem ztráty jsem se rozhodla konfrontovat Marka s tím, co jsem v deníku našla. Byla jsem zdrcená a zraněná, když jsem mu vyčítala jeho minulost plnou nevěry a zrady. Chtěla jsem vědět, zda mě skutečně miluje a zda jsem pro něj jediná žena, se kterou chce být, nebo jestli již za dobu našeho vztahu nezačal psát jiný deník.

pixabay.com

Šance?

Mark byl zděšený, když jsem mu předložila deník. Přiznal, že je jeho, ale že je to opravdu jen minulost, kterou již překonal. Tvrdil, že se změnil a že mě chce jako jedinou ženou ve svém životě. Musela jsem se rozhodnout. Měla jsem možnost odejít a vyhnout se dalšímu zranění, nebo věřit Markovi a dát mu druhou šanci. Byla jsem naplněná pochybnostmi a otázkami, zda jsem schopná překročit jeho minulost a přijmout ho takového, jaký je nyní.

Chtěla jsem slyšet Markovo vysvětlení a vidět, zda je skutečně ochoten se změnit a investovat do našeho vztahu. Rozhodla jsem se poskytnout mu druhou šanci, pokud by byl schopen být upřímný a prokázat, že si mě váží. Byla jsem připravená překonat jeho minulost a budovat společnou budoucnost. Věřila jsem, že lidé dělají chyby a mají možnost se změnit. Rozhodla jsem se věřit, že i on je schopen růstu a změnit se.

Spolu to zvládneme…?

Začali jsme pracovat na našem vztahu. Bylo to těžké, stín minulosti byl stále přítomen, ale společně jsme se snažili vybudovat důvěru, otevřenost a respekt. Učili jsme se z minulosti, překonávali překážky a rostli jako jednotlivci i jako pár. Dokonce jsme se k sobě i přestěhovali a jak šel čas, rozhodli jsme se založit rodinu.

Byla jsem opravdu šťastná a děkovala, že mi byl Marek osudem poslán do života… Jenže to jen do chvíli, kdy jsem šla do garáže skládat novou postýlku. Hledala jsem baterii do vrtačky a při prohledávání šuplíků jsem jej zase našla,… ten deník. Rychle jsem jej otevřela. Ruce se mi třásly a mysl začala vytvářet ty nejhorší scénáře.

Další příběh.

Prolistovala jsem jej na konec a podívala se na poslední datum. V ten moment se mi zastavilo srdce. Od doby, co jsme spolu, přibyli další 4 zápisky a to hlavně v poslední době, kdy jsem v posledních měsících těhotenství a není už úplně možná v posteli kdovíjak dovádět. Jak mi to mohl udělat, myslela jsem že jsme v tom spolu… Hrůzné překvapení na mě však teprve čekalo.

Nedalo mi to a chtěla jsem vědět, kdo je pro Marka tak speciální, že se s ním musel vyspat a vysloužil si místo v jeho oplzlém deníčku. Celou tu dobu jsem žila v domnění, že se jedná zen o ženy, ale mýlila jsem se. Všechny poslední příběhy byly s mužem, několika muži nebo dokonce transgendery.

Udělalo se mi nevolno a posadila jsem se se slzami na zem. Proč mi to jen udělal? To je z něj teď gay? Má mě vůbec rád? Nebo snad šlo jen o sexuální vyžití, když já mu jej poskytnout namohu? Jenže proč muži? Nebo bych snad za to měla být ráda? Kupodivu mi to vadí méně, než kdyby mě podváděl se ženami…Nicméně i tak nevím, co mám teď dělat.

Reklama