in

Ostrava: odpadky, fekálie a mezi vším matka s miminkem

cnn.iprima.cz
Reklama

Ve vybydleném domě v Ostravě našli policisté matku s desetiměsíčním miminkem. Sice nevypadalo zanedbaně, ale to, v jakém prostředí spalo spolu s matkou, nebylo hezké. Pro dítě naprosto nevyhovující. Za poslední dobu je to už druhý případ. V tom prvním se jednalo o matku s teprve tříměsíčním miminkem ve stanu v lese.

Strážníci dostali tip, že v jednom chátrajícím domě s rozbitými okny a nezajištěným vchodem přespává matka s malým dítětem. Jakmile dostali tuto informaci, rozhodli se ihned dům zkontrolovat. Zjistili, že je dům vybydlený, vchod není nijak zajištěný, je bez vody, elektřiny a tepla.

Po důkladném průzkumu domu nalezli v jednom z pokojů matraci, kočárek a použité dětské pleny. Vše nasvědčovalo tomu, že se tam zřejmě dítě mohlo nacházet. Ten den však nikoho nenašli. Kontroly probíhaly i další dny, většinou v nočních hodinách.

“V noci z neděle na pondělí krátce před druhou hodinou ranní strážníci objevili v jednom z pokojů matku s malým dítětem. To spalo společně s matkou na matraci přikryté peřinou,” uvádí dále mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů. Ještě tu noc si pro dítě přišly sociální pracovnice.

Třiatřicetiletá matka uvedla, že se ocitla ve složité životní situaci a proto zde občas přespává. Navzdory prostředí ve kterém se dítě nacházelo, nejevilo žádné znaky zanedbání péče. Což je vzhledem k tomu, že se všude kolem válely odpadky, špína, plíseň a zápach z fekálií, dost zvláštní.

Když jsou takto matky bez domova, je to s nimi těžké. Mnohé z nich totiž vůbec samy nezažily normální život v rodině a proto se o vlastní dítě kolikrát ani neumí postarat. Když se k tomu ještě přidají psychické potíže nebo závislost na drogách či alkoholu, je to opravdu hrozné.

Podobný případ řešili policisté v Ostravě již koncem září, kdy v lese objevili matku s teprve tříměsíčním miminkem. Ta v lese společně s dítětem a dalšími osobami bez domova přebývala ve stanech. Ani tehdy naštěstí dítě nebylo zanedbané, ovšem úřady jej matce stejně odebraly.

Čerpali jsme z moravskoslezsky.denik.cz, cnn.iprima.cz

Reklama