in

Nežijete náhodou s psychopatem? Tyto signály vám jej mohou odhalit.

pixabay.com
Reklama

Zamysleli jste se někdy nad tím, s kým to vůbec chodíte či už přímo žijete v jednom domě? Napadlo vás někdy, že i když danou osobu milujete a věříte jí, že by to ve skutečnosti alespoň z části mohl být i někdo jiný, kdo by vás mohl jen využívat? Samozřejmě, nic se nemá přivolávat, ale opatrnosti není nikdy dost. Dnes vám proto přinášíme 8 signálů, na které by si měl dát člověk pozor. Zajisté je to článek hlavně pro zábavu, takže zde lékařsky přesný tvrzení nehledejte.

1. Obsedantně kompulzivní porucha v extrémních formách.

OCD není známkou psychopatie. Často se však nějaká dodatečná posedlost u psychopatů objevuje, např.: posedlost čistotou, fixace na jisté věci, vlastní systém ve věcech atd.

pixabay.com

2. Neschopnost převzetí sebemenší zodpovědnosti.

Psychopat obvykle vnímá ostatní jako nástroj pro získání výhod. Tento přístup ho činí velmi nezodpovědným. Neustále nalézá výmluvy, aby byl vinný každý, kromě něj.

pixabay.com

3. Páchání zločinu jako nezletilý.

Psychopat je viditelný již v dětství. Neustále lže, manipuluje, ignoruje a někdy i dokonce ubližuje svým domácím mazlíčkům. Když takový člověk vstoupí do puberty, vandalismus či sexuální obtěžování mu není cizí. Není divu, že toto chování nezůstane bez povšimnutí buď ve škole nebo v rukou příslušných orgánů.

pixabay.com

4. Často vstupuje do povrchních vztahů nebo má za sebou více než jedno manželství.

Vzhledem k tomu, že osoba tohoto typu osobnosti má jakési nepolapitelné kouzlo a schopnost fascinovat lidi, není divu, že k sobě přitahuje lidi opačného pohlaví. Tato záležitost však téměř nikdy nepřekročí povrchnost a prchavost vztahu. Pokud tedy taková osoba vstoupí do manželství, pak je zpravidla rozvod nevyhnutelnou záležitostí.

pixabay.com

5. Žije jen pro okamžik.

Navzdory tomu, že psychopatovi, pokud něco potřebují, mohou být velmi účelní, v dlouhém plánování nejsou moc dobří. Jejich krédem je: „Uchopte okamžik a pak přijměte následky“. Nemohou vám říct, co budou dělat v nadcházejícím roce, natož za pět let.

pixabay.com
Reklama

6. Bez svědomí a pocitu provinění.

Psychopati  necítí pocit viny, tížení svědomí či jakékoli provinění z toho, co udělali. Umí ale tento pocit velmi věrohodně napodobit, když se jim to hodí.

pixabay.com

7. Málo co dotáhne do konce.

Je něco jako hledač dobrodružství. Nedostal se z jednoho a okamžitě padá do jiného. Málo co kdy dokončí, protože rychle cítí nudu. Je to způsobeno tím, že nervový systém psychopata se vždy dokáže nadchnout.

pixabay.com

8. Zdání klame.

Kdyby dával své pravé já hned a všem najevo, ničeho by přeci nedosáhl. No ne? Přetvářka a manipulace mu proto není cizí.

pixabay.com

Psychopatie je syndrom, který se projevuje formou chování, které se obvykle nazývá antisociální poruchou osobnosti. Dobrou zprávou je, že procento lidí s diagnostikovanou psychopatií, je velmi malé. Nicméně i ti lidé, kteří nemají tak jasné výsledky svého nenormálního chování, mohou přinést do vašeho života zprvu ráj a poté peklo. Tak schválně, když se nad tím tak zamyslíte, máte ve svém životě někoho takového?

Tématem jsme se inspirovali na adme.ru

Reklama