in

Nemoc si nevybírá. Top 10 slavných, kteří to nemají lehké…

instagram.com instagram.com
Reklama

Zdraví je nejdůležitější věcí v životě každého člověka a nikdo není vůči nemocem zcela imunní. Děje se to každému z nás a i mnoho hvězd, které vidíme šťastné a plné energie, jsou vážně nemocné. Někteří z nich sdílejí své osobní tragédie až o mnoho let později. Ne s cílem zvýšit o sebe zájem, ale aby lidé o svém zdraví přemýšleli, než by mohlo být příliš pozdě.

1. Alec Baldwin

Alec Baldwin hovořil o svém boji proti Lymské chorobě až v roce 2017. Herec se tím nakazil z kousnutí od klíštěte, což vedlo k mnoha letům vysilujících symptomů: neustálé bolesti hlavy, fotosenzitivita, bolesti svalů, zimnice a vyrážka. Alek si myslí, že onemocněl již dlouho předtím, než byl oficiálně diagnostikován.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alec Baldwin (@alecbaldwininsta)

2. Anastacia

Anastacia žije s Crohnovou nemocí již od 13 let. Když bylo onemocnění diagnostikováno, její tenké střevo bylo postiženo granulomy (benigními tumory), které musely být odstraněny spolu s asi 30 cm orgánu, stejně jako několik jejich lymfatických uzlin. Zpěvačka má stále nějaké příznaky – vystřelující bolesti pod jizvou. Někdy nemůže ani vůbec jíst.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Anastacia (@anastaciamusic)

3. David Beckham

David Beckham trpí mírným astmatem již od dětství. Nechtěl o tom mluvit, protože astma nijak neovlivnilo kvalitu jeho hry. Ale v roce 2009, během zápasu, musel použít inhalátor a skutečnost o jeho nemoci se tak nemohla skrývat. V roce 2006 se také fotbalista přiznal, že trpí obsedantně-kompulzivním syndromem. Nemůže si prý odpočinout a uklidnit se, dokud nejsou některé věci postaveny nebo rozloženy podle vlastností.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený David Beckham (@davidbeckham)

4. Melanie Griffith

Herečka řekla, že jí byla před 8 lety diagnostikována epilepsie. Tato choroba byla u ní objevena po dvou záchvatech na jachtě během filmového festivalu v Cannes. Griffith říká, že záchvaty začínají po velkém stresu, ale díky pravidelnějšímu životnímu stylu je nepocítila šest let. Melanie žije v souladu se sebou a snaží se přimět více lidí pečovat o svém zdraví.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený MELANIE (@melaniegriffith)

5. Bono

Frontman skupiny U2  říká, že jeho brýle jsou spojeny s chronickou oční chorobou -posledních 20 let trpí glaukomem. Proto vždy chodí ve speciálních brýlích, dokonce ikdyž je uvnitř budovy. Glaukom je způsoben zvýšeným tlakem v oční bulvě, který při neléčení může poškodit zrakový nerv a vést ke slepotě. Není to však omluva k tomu, aby zapomněl na hvězdnou kariéru.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený U2 (@u2)

Reklama

6. Zoe Saldana

Herečka má autoimunitní onemocnění – tyreoiditidu nebo-li chronické zánětlivé onemocnění štítné žlázy, což vede ke snížení produkce jejích hormonů. Toto onemocnění může mít příznaky jako únava, přírůstek hmotnosti, suchá kůže, vypadávání vlasů, deprese, slabost, zpomalení srdeční frekvence a citlivost na chlad. Zoe s tím bojuje odstraněním lepku a mléčných výrobků ze své stravy a aktivním životním stylem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zoe Saldana (@zoesaldana)

7. Daisy Ridley

Herečka přiznala, že když jí bylo 15 let, když jí byla diagnostikována „endometrióza“ – onemocnění, při kterém tkáň lemující dělohu roste mimo ni a šíří se do dalších orgánů. Ridley vyzkoušela mnoho antibiotik a kožních výrobků, ale moc nepomáhají. Pouze přísná dieta může snížit škodlivý účinek onemocnění na její hormonální systém. Herečka i nadále aktivně pracuje a více věnuje pozornost svému zdraví.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Daisy Ridley (@daisyridley)

8. Emilia Clark

21. března tohoto roku, Emilia řekla, že během natáčení “Game of Thrones” zažila mrtvici a tři mozkové operace. Po celou dobu popírala informace o své nemoci – dokonce ani její kolegové o tom nevěděli, pouze vedení filmové štábu. Po první mrtvici v roce 2011 začala Clark afázie – porucha řeči. V ten moment se chtěla všechno vzdát. Požádala zdravotnický personál, aby ji nechal zemřít. Její práce a všechny její sny o tom, jak bude její život vypadat, se najednou rozpadly. Naštěstí afasie časem zmizela. Její stav musel být pravidelně monitorován. V roce 2013 proběhla operace k odstranění aneuryzma, během které byla v důsledku krvácení provedena další operace na otevřeném mozku. Jako výsledek toho všeho má herečka obrovskou jizvu na hlavě a část jejích lebečních kostí jsou titanové talíře.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @emilia_clarke

9. Morgan Freeman

V roce 2013, americký herec Morgan Freeman oznámil svou diagnózu. Po autonehodě v roce 2009 začal trpět fibromyalgií. To je stav, kdy člověk zažívá chronickou bolest v kloubech, svalech a jiných tkáních. Freemanovy symptomy zahrnují nesnesitelnou bolest, které se nese nahoru a dolů po celé jeho levé paži. Po autonehodě byl totiž 4 hodiny operován, aby napravili poškození nervů protože měl rozbité levé rameno, paži a loket. Morgan – levák, nemůže pohnout prsty levé ruky. Nosí kompresní rukavice chránící jej před hromaděním krve kvůli nedostatku pohybu. On sám si přitom dělá ze své nezbedné ruky legraci.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Morgan Freeman (@morganfreeman)

10. Mark Ruffalo

V roce 2001 byl herci diagnostikován typ mozkového nádoru, známý také jako akustický neurom. V té době jeho žena porodila svého prvního syna a Mark o své nemoci nikomu neřekl. Čekal, až jeho syn bude mít týden, a pak se svou ženou sdílel tuto smutnou zprávu. Operace odstranění nádoru byla úspěšná, nádor byl benigní, ale vedl k dočasnému částečnému ochrnutí obličeje. Herec se s touto chorobou vyrovnal, ale zůstal hluchý na levé ucho. To mu však nebrání v tom, aby byl šťastným otcem a oblíbeným hercem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mark Ruffalo (@markruffalo)

Reklama