in

Nečekaný nález odstartoval diamantovou horečku!

pixabay.com
Reklama

Slyšeli jste už o národním parku Crater the Diamonds? Letos v březnu tam byl nalezen obří diamant a od té doby toto unikátní místo láká hledače pokladů z celého světa. Ne, že by tam dříve nejezdili, ale rozhodně ne v takové míře. Velký nález rozpoutal doslova diamantovou horečku. Nadšenci do hledání pokladů zde už našli více jak 75 tisíc drahých kamenů.

Kde se národní park pověstný svým bohatstvím v podobě diamantů nachází? Musíte se vydat do amerického Arkansasu až do samotných kopců městečka Murfreesboro. Tajemství místa přitahuje lidi již po staletí. Návštěvníci celého světa zde míří za jediným cílem. Najít diamanty či jiné vzácné kameny, které jsou ukryté pod zemí. A nepotřebují k tomu žádné extra těžební vybavení.

pixabay.com

David Anderson. To je jméno dosud nejúspěšnějšího lovce pokladů v této lokalitě. Od roku 2007 našel tento šťastlivec již 400 kusů diamantů. Jeho největší úlovek je z letošního března. Nalezený kámen nazval B.U.D. (Big, Ugly Diamond) – tedy v překladu to má znít jako velký škaredý kamarád. Tento krasavec má hmotnost 3,3 karátu. A právě on stojí za šílenou hledačskou horečkou, kterou rozpoutal spolu se svým nálezcem.

Od okamžiku zveřejnění Davidova nálezu do národního parku Crater the Diamonds proudí stále více a více lidí. Všichni doufají v nález takového kamene, který jim změní život. Půda v parku na hledače působí jako magnet. A přesto, že většina nenajde nic, někteří přece mají to štěstí. Park je veřejně dostupný a není divu, že tak láká spoustu lidí.

Pokud se nechcete pokoušet hledat, ale jen si park projít, můžete využít i zdejšího průvodce. Ten vás provede nejen parkem a tipy k hledání, ale také velice zajímavou historií. Zjistíte také, že zde můžete najít rubíny, safíry, staré artefakty nebo fosilie. I proto je park často navštěvován hledači s detektory kovů.

Pokud vás diamanty zajímají, proč se zde nevydat a nezkusit štěstí? Nikdy nevíte, kdy narazíte na něco mimořádného. V průměru se na této lokalitě najdou dva kusy diamantů každý den, které si nálezci mohou nechat. Tak co, ještě váháte?

Čerpali jsme z seznam.cz

Reklama