in

Nastříkané šaty přímo před diváky? Bella Hadid okouzlila!

instagram.com
Reklama

Dokázali byste si představit, že byste se ráno probudili a místo klasického hledání oblečení ve skříni byste si ho na sebe nastříkali obdobným způsobem, jak se stříká například lak na auto? Ano, my víme. Zní to opravdu neuvěřitelně jako něco z velmi vzdálené budoucnosti, ale opak je pravdou, děje se to teď!

Celý tento zázrak se stal v pátek 1.10.2022 na Pařížském týdnu módy během Coperniho módní přehlídky kolekce pro jaro a léto 2023. 25 letá supermodelka Bella Hadid přišla na podsvícený podstavec téměř úplně nahá. Intimní partie jí zakrývala pouze drobná tanga a prsa si maskovala jen rukou. Už v ten moment si získala pozornost naprosto celého publika a přitom to byl teprve začátek.

Na scénu totiž přišli další muži a začali doslova kouzlit. Za pomocí stříkacích pistolí jemně nanášeli rozptýlenou pevnou a nerozpustnou látku v kapalině přímo na holé tělo modelky. Překrýváním vláken k sobě přilnula a vytvořila tak okamžitě netkanou textilii. Doslova tak vyrobili čistě bílé šaty přímo na jejím tělo.

Celý tento proces trval zhruba 9 minut a po usazení a ustálení nástřiku přišla na řadu vedoucí Coperni designu Charlotte Raymond. Setřela z Belly přebytečné nánosy tkaniny, zvýraznila dekolt stažením drobných elegantních rukávků, vystřihla odhalující rozparek a prostě vytvarovala šaty do finální dokonalé podoby.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený coperni (@coperni)

“Byla jsem tak nervózní,” prozradila Bella v zákulisí po svém vystoupení. Cítila totiž, že právě tohle vystoupení bylo „vrcholným momentem“ v její kariéře. Nejenom, že to byla její úplně první zkušenost s nástřikem šatů, ale hlavně tohle představení nebylo nikdy přímo s Bellou Hadid ani trénováno. I tak to zvládla s naprostou elegancí, jemností, přirozeností a nedala na sobě znát ani nervozitu a ani zimu. Dokonce se i sem tam usmívala.

Zajímavé je, že i když byste na první pohled řekli, že jsou šaty zřejmě z hedvábí nebo z jemné bavlny, na omak byly spíše měkké, elastické a hrbolaté jako houba. Bella si je tak bez problému svlékla, aniž by byly porušeny. Dokonce byly šaty pověšeny a mohly by být i vyprány. Není proto divu, že mohou být brány za cenný artefakt pokroku nejen v módě, ale i technologii.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený coperni (@coperni)

Jen se nad tím zamyslete,… Je tolik možných způsobů, jak by šla tato technologie využít pro dobro lidstva i přírody. Nejen, že je látka sterilní a tedy vhodná na obvazy, ale je i natolik pevná, že by mohla sloužit jako sádra při ošetřování zlomenin. A co se prospěchu pro přírodu týče, tak tato tkanina absorbuje ropu, což by bylo ideální pro čištění vody po katastrofách tankerů.

Nevíme tedy jak vy, dámy a pánové, ale my se už nemůžeme dočkat budoucnosti! Jsme zvědaví, jak moc se tato technologie vyvine a jak dlouho bude trvat, než si budeme moci přímo takové oblečení vyrábět sami doma. A co říkáte vy na tento velký objev?

Čerpali jsme z boredpanda.com

Reklama