in

Na záchod jedině s telefonem? Radíme s tím co nejdříve přestat!

pixabay.com
Reklama

Brouzdáte rádi na svém telefonu, když sedíte na záchodě? Nebojte se, nejste ani zdaleka sami. Vlastně je statisticky prokázáno, že až 57% lidí si bere s sebou telefon na záchod. Chápeme, že má sloužit k ukrácení nudy při sezení na míse, ale z lékařského hlediska se jedná o opravdu špatný zlozvyk. A proč vlastně? To vám vysvětlíme dnes.

Až 9 z 10 lidí přiznává, že si berou telefon na záchod. Právě v této době kontrolují své sociální sítě, zprávy, e-maily a nebo, co je nového ve světě. Bohužel je však dokázáno, že díky velkému zaujetí sociálními sítěmi, vtipnými videi a poutavými shorty, trvá naše vykonání potřeby nevyhnutelně déle než je potřeba. A díky tomu si zahráváme zbytečně se svým zdravím.

Díky onomu charakteristickému posedu na záchodě vyvíjíme tlak na náš řitní otvor, což v případě, kdy už nemáme co vyprazdňovat a sedíme tam jen tak z nudy, může způsobit hemoroidy. Proktologové totiž varují, že hemoroidy jsou uvnitř každého nás, rodíme se s nimi, ale záleží jen na našem zdravotním stylu a chování, jestli s nimi budeme mít problémy či nikoli.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Contact Energy (@contact_energy)

Není tu však jen jedno zdravotní riziko. Jako druhým strašákem tu máme bakterie. Pokud si totiž berete telefon s sebou na záchod, kontaminujete ho bakteriemi, které z něj pochopitelně jen tak nesmyjeme a při dalším zacházení s telefonem jej přeneseme na své ruce, obličej, okolní předměty a tak dále.

Doktoři proto radí, abychom seděli na záchodě jen po dobu, která je opravdu nezbytně nutná a pokud stolice nejde snadno ven, tak máme raději vstát, nenutit se a vrátit se, až to bude akutní. Po vykonání potřeby si máme samozřejmě ruce pečlivě umýt a při splachování se ujistit, že je prkénko zavřené, aby nedocházelo ke zbytečnému šíření bakterií.

A co vy a používání telefonu na záchodě? My to po dnešním článku rozhodně omezíme.

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama