in

Šel si posedět s telefonem na záchod a ochrnul! Jak se to mohlo stát?

instagram.com
Reklama

Dámy a pánové, dokázali byste si představit, že byste si šli posedět na záchod, abyste si ulevili či měli alespoň na okamžik chvíli klidu pro sebe, no a pak v momentu, kdy byste chtěli vstát, by vám to nešlo? A co hůře, nemohli byste se hnout téměř vůbec?

I když to zní jako hodně špatný vtip nebo výstražná reklama, abychom netrávili se svým telefonem na záchodě delší dobu, než je na vykonání potřeby vážně nutná, není to žádný výmysl, ale krutá pravda, která se stala pro jednoho mladého muže realitou.

Před třemi lety se z naprosto zdravého mladého dospělého muže, který nikdy předtím neměl žádné závažné zdravotní problémy, stal zdravotně postižený a to jen díky tomu, že si zašel se svým telefonem na 30 minut na záchod. A jak je to vůbec možné?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Facts (@thecompletefacts)

I když se to nezdá, během sezení na záchodě je vyvíjen tlak na konečník, který by neměl trvat déle, než je pro vykonání potřeby nezbytně nutné. Tento bod samozřejmě každý z nás porušuje a to tím, vezmeme-li si na záchod právě náš telefon.

Nedochází však jen k tomuto problému, který poté může vyústit až v hemeroidy, ale i k narušení správného oběhu krve. Může se totiž stát, stejně jako v případě mladého muže, že si dlouhodobým sezením ve stejné poloze krevní oběh narušíte a to natolik, že ve spojení se špatnou cirkulací vzduchu v místnosti, můžete zkolabovat do bezvědomí.

Nechceme tímto příběhem samozřejmě vyvolat nějakou paniku, ale jsme toho názory, že mobilní telefony na záchod opravdu nepatří. Nejenom kvůli těmto (i když velmi vzácným) rizikům, ale i hlavně kvůli bakteriím, který si poté na zařízení snadno přenesete na samotný obličej. 

A co na tento smutný avšak kuriózní případ ochrnutí říkáte vy?

Tématem jsme se inspirovali na Instagram.com

Reklama