in

Moderní sňatkový podvodník? Šejdíř z Tinderu si vydělal miliony!

instagram.com instagram.com
Reklama

Jistě všichni znáte mobilní aplikaci s názvem Tinder. Tato aplikace slouží k navazování kontaktů mezi lidmi. Můžete si zde najít nové přátelé nebo taktéž vaši celoživotní lásku. Buďte ale na pozoru. Mohou se zde taktéž objevit podvodníci… Na jeden z těchto případů se teď jdeme podívat.

Před pár dny Netflix vydal Krimi/Dokumentární snímek, v originálu nazvaný jako “The Tindler Swindler” nebo-li Podvodník z Tinderu. Snímek trvá 114 minut a během několika následujících dnů obletěl téměř celý svět. Není se čemu divit. Část snímku se dokonce odehrává i v Praze.

Snímek zachycuje příběh muže, který se na Tinderu seznamuje se ženami. Jeho jméno je Simon Leviev. Na této seznamce se vydává za obchodníka s diamanty, a tudíž velice bohatého a vlivného muže. Na ženy používá víceméně stejné taktiky. Seznámí se s danou ženou, pozve ji na drahou večeři, naváže s ní silný citový vztah a poté ji požádá o nemalou sumu peněz. Žena mu samozřejmě své peníze pošle, ale nikdy už je neuvidí… Například Norka Cecilie popsala, že tomuto muži poslala téměř 250 000 tisíc dolarů.

Ve snímku vystupují oběti muže, ženy, které se rozhodly vypovídat a vše uvést na pravou míru. Na všechny použil téměř stejnou taktiku a přišel si na pořádné peníze. Nicméně, na internetu kolovaly taktéž spekulace, a je to pouze teorie, že by se všechny tyto ženy chtěli právě tomuto muži pomstít za nějaký čin v minulosti a celá kauza by mohla být podvrh. Šance je minimální, ale je potřeba si zachovat kritické myšlení.

Ať už dané kauze věříte či nikoliv, je důležité si z toho odnést alespoň ponaučení toho, že byste měli na Tinderu a tomu podobných stránkách postupovat opatrně, pokud se chcete s někým seznámit. Nemusí to vždycky skončit krásně a růžově…

Reklama