in

Máte iPhone? Pozor na malou oranžovou tečku v rohu obrazovky! Víte vůbec, co znamená?

tiktok.com pixabay.com
Reklama

Hned na začátku se vás zeptáme na rozhodující otázku. Máte iPhone nebo běžný smartphone s androidem? A které varianty jste spíše zastánci a fanoušci? Divili byste se, ale i tento fakt rozděluje svět na dva tábory, které se tak úplně v názorech na telefon a moderní technologie neshodují. Avšak když jde o problém? To se najednou zajímají strany obě. A na jeden takový se dnes spolu podíváme.

Není to tak úplně problém, kterým tiktoker nedávno postrašil na sociálních sítích, ale za děsivou nepříjemnost by se to označit dalo. Jedná se totiž o oranžovou tečku, která se na novějších iPhonech objevuje v rohu obrazovky a má indikuje tak trochu strašidelnou věc. Jde o mikrofon nebo spíše o odposlouchávání?

@mrjamienyland Keep an eye out #fyp #safefacts ♬ Creepy and simple horror background music(1070744) – howlingindicator

“Pokud na svém telefonu uvidíte oranžovou tečku, musíte rychle vyhledat pomoc,” začíná tiktoker velmi dramaticky své video, kterým vyděsil nemálo lidí. “Pokud na svém iPhonu vidíte takovou tečku, znamená to, že vás někdo nahrává či poslouchá,” vysvětluje dále. “Tato oranžová tečka je ve skutečnosti varovným signálem od společnosti Apple, že někdo používá váš mikrofon (…) Pokud tedy uvidíte tuto oranžovou tečku, okamžitě vypněte telefon a jděte pro pomoc,” popisuje dramaticky. “A pokud na svém iPhonu uvidíte zelenou tečku, znamená to, že vás někdo sleduje skrze kameru fotoaparátu,” dodává. Je tomu ale opravdu tak?

Spoustu svých sledujících tiktoker pochopitelně vyděsil, ale našli se i tací, kteří se nenechali zastrašit a podívali se na věc z jiného úhlu pohledu. To, že svítí oranžová či zelená tečka nemusí nutně znamenat, že někdo poslouchá nebo se dívá., Pouze to značí, že jedna z aplikací telefonu používá či použávla mikrofon nebo kameru.

Sám Apple to na svých stránkách vysvětlil následovně: “Oranžový indikátor znamená, že mikrofon používá nějaká aplikace na vašem iPhonu. Zelený indikátor znamená, že buď fotoaparát nebo fotoaparát i mikrofon jsou používány aplikací na vašem iPhonu.”

Jelikož ale žijeme v době konspiračních teorií, není se čemu divit, když lidé přicházejí se všemožně podivnými teoriemi o tom, kdo a kdy nás sleduje či odposlouchává. A jaký máte názor na světelné indikátory vy? Máte z toho strach?

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama