in

Malého chlapce pronásledovala žena! Ten si však skvěle poradil.

facebook.com
Reklama

Ať už je vám bůhvíkolik, určitě si pamatujete na své dětství a to konkrétně na situace, když vás rodiče pouštěli ven za kamarády. Hned totiž po větě “Před setměním doma,” většinou následovalo klasické varování “S nikým cizím se nebav a nikam s cizími lidmi nechoď.” A jak se dnes spolu přesvědčíme, rodiče to neříkají jen tak pro zábavu,…

Teprve desetiletý chlapec z Pensylvánie se dostal do velmi nemilé situace, ze které díky své kreativitě vyvázl bez zkřiveného vlásku. K Samovi se totiž cestou ze školy připojila žena, která byla očividně pomatená a dožadovala se jeho pozornosti.

Dotyčná se začala Sama vyptávat a tvrdila, že jeho otce dobře zná. Navíc jej lákala, aby si spolu zašli do večerky, kde mu koupí, co jen bude chtít. Sam se však nenechal zlákat a místo toho usilovně přemýšlel, jak z této situace ven, až dostal skvělý nápad, který zachytila bezpečnostní kamera.

V momentě, když chlapec s neznámou ženou procházeli kolem obchodu, který Sam moc dobře znal, vešel do něj a šel přímo za prodavačkou, která seděla za pokladnou. „Předstírejte, že jste moje máma. Ta žena mě pronásleduje.“ Zašeptal Sam do ucha teprve 17leté prodavačce. Ta zachovala klid, jako by se nic nedělo a ženu vyzvala, aby odešla. Obchod poté zavřela, zamkla a byla zavolána policie, která naštěstí labilní ženu zadržela a předala do péče psychiatra.

Naštěstí vše opadlo dobře. Sam se díky svému zachování vyhnul únosu a mladá prodavačka byla policií pochválena za její klidný přístup. Bůhví, jak by jinak celá tato situace dopadla.

Závěrem bychom proto chtěli říci, že i když je vštěpování myšlenek o tom, jak se v podobných situacích chovat, otravné, rozhodně to není zbytečné. A pokud si jako rodiče chcete být 100% jistí bezpečím svého dítěte, existují nejen GPS aplikace do mobilu, ale i například klíčenky, které takový lokátor obsahují.

Opatrnosti prostě není nikdy dost.

Tématem jsme se inspirovali z svetkreativity.cz

Reklama