in

Konec diskriminace! Ženy v Berlíně mohou chodit do bazénu nahoře bez!

pixabay.com
Reklama

Novinku, kterou umožňují nová pravidla provozu bazénů a koupališť v Berlíně, ocení možná více muži, i když se týká žen. Napadlo Vás někdy, že ženy mají povinnost nosit na veřejnosti i horní díl plavek? Pokud se nenachází na nuda pláži, musí si zakrýt svá prsa, ale u mužů to tak není. Samozřejmě, říkáte si. Všechny ty změny v Berlíně se staly na popud mladé ženy, která podala stížnost. Proč?

Žena šla na veřejný bazén a chtěla se koupat jen ve spodním díle plavek. Za to ji však ze zařízení vykázali. Pak se obrátila na úřad ombudsmana s tím, že má podezření na diskriminaci. Hájila se tím, co má bazén v provozním řádu a že to rozhodně není důvod proto, aby se nemohla takto oděná koupat spolu s ostatními návštěvníky ve veřejném bazénu.

pixabay.com

Třiatřicetiletá žena ve své stížnosti uvedla, že provozovatel rozhodně neměl právo ji vykázat. V pravidlech pro koupání v bazénu je pouze zmínka o tom, že se lidé musejí koupat v řádném oděvu. Co přesně to znamená, ale specifikováno není. V Česku se občas setkáme s tím, že je zakázáno koupat se v kraťasových plavkách, ale to je spíše hygienický důvod.

Podle stěžovatelky se přece v bazénu muži koupou nahoře bez úplně běžně. Jako všude jinde samozřejmě. Ale žena také uvedla, že rozdíly mezi pohlavími a jejich oblečením na koupání přece v provozním řádu specifikováno není. Proto nevidí důvod, že by i ona měla nosit něco navíc.

pixabay.com

Rozhodnutí padlo a ombudsman ji dal za pravdu. I podle něj se jedná o diskriminaci mezi pohlavím. Bazény teď budou muset změnit svá pravidla tak, aby byla pro ženy i muže naprosto stejná. Nově si ženy na těchto bazénech nebudou muset své vnady zahalovat.

Otázkou je, kolik žen to bude aktivně využívat. Ale třeba nás to překvapí a nový trend se za čas rozšíří i dál do světa. Německo máme kousek, ale na takovou novinku si budeme muset zřejmě ještě počkat. Tak či tak pokud to ženám nevadí, mužům už vůbec ne. 

A co vy? Uvítali byste takovou úpravu i u nás?

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama